Multifunkční užitková vozidla v systému komplexní péče o zeleň

Mezi základní činnosti při údržbě zeleně patří hnojení, závlaha, kosení a povýsadbová péče, ochrana proti chorobám a škůdcům nebo nakládání s organickým odpadem. Tyto činnosti s sebou nesou nemalé nároky na logistiku, a především používané stroje a zařízení.

Další kapitolou je péče o stromy a kácení. Při vhodných místních podmínkách se používají vysokozdvižné plošiny, což se týká prořezů a kácení stromů.

Odborné poradenství

K údržbě řadíme kromě jiných úkonů ošetřování travnatých ploch, celoroční vyhrabávání trávníků a keřových skupin od nečistot a spadaného listí včetně následného odvozu a uložení bioodpadu na příslušné místo určení.

„Nové poznatky v úseku péče o životní prostředí vyžadují i profesně zdatné odborníky a techniku. Pro všechny tyto činnosti firma I-TEC Czech doporučuje svým klientům stroje, zařízení a vozidla; vše v závislosti na výběru a potřebách klienta. V optimální variantě lze dosáhnout velmi dobrých úspěchů nejen v provozu a údržbě strojního zařízení, ale i úspory provozních nákladů,“ říká jednatel společnosti I-TEC Czech Jiří Vyvial.

S různými typy pohonů

V rámci komplexní péče o krajinu I-TEC Czech nabízí lehká užitková vozidla značek Piaggio, Bonetti a TPC, ať tříkolová nebo čtyřkolová s motorizací benzínový pohon, na který se váží ekologické varianty LPG a CNG, a v neposlední řadě i elektrický pohon.

Ve zmíněném segmentu vozidel jsou k dispozici modifikace valník, sklápěč, nosič kontejnerů, vysokozdvižná plošina a podobné, kdy tato technika dokáže sloužit jako plnohodnotná nákladní vozidlo jak v členité aglomeraci, tak v těžkém terénu.

Navrhnou optimální řešení

Uvedené stroje skýtají nejmenší celkové rozměry v kategorii nákladní vozidla. Jsou lehká, a tedy po sobě nezanechávají zdevastovaný terén. Podvozky je možné osadit jedním z mnoha druhů nástaveb.

„Filozofie naší nabídky je postavená na kvalitním manipulačním vozidle, nosiči nářadí s možností agregace různých zařízení. Jsme schopni dodat nejmenší univerzální nákladní vozidla na našem trhu, ať na benzínový, plynový či elektrický pohon,“ informuje Jiří Vyvial a dodává: „Vzhledem k našim dlouholetým zkušenostem a mnoha spokojeným zákazníkům pomůžeme navrhnout optimální řešení v rámci logistiky dané společnosti. Z našeho zařízení se potom stává spolehlivý a dlouholetý pomocník.“

Některé možnosti využití lehkých užitkových vozidel při péči o krajinu a veřejnou zeleň znázorňují obrázky.

Ilustrační foto archiv/I-TEC Czech

(Příspěvek vyšel v Komunální technice 8/2023)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down