11.01.2021 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomocníci nejen při údržbě veřejné zeleně

V srpnovém čísle loňského ročníku časopisu Komunální technika jsme se v jednom z příspěvků tématu měsíce podrobně věnovali údržbě zelených ploch v rozsáhlém a poměrně členitém katastru města Černošice ležícím na levém břehu řeky Berounky. Ale samotné mulčování není zdaleka jedinou činností, kterou je při údržbě zeleně potřeba zajistit. Při transportu ořezaných větví keřů a stromů, úklidu listí i odvozu posečené travní hmoty a dalších pracích ve městě Černošice významně pomáhají hned dvě akumulátorová komunální vozidla ET CITY II.

V Dolních Mokropsech, kde má svoje technické zázemí odbor technických služeb městského úřadu Černošice a nachází se zde i černošický sběrný dvůr, jsme se na první provozní zkušenosti s akumulátorovými vozidly ET CITY II z produkce společnosti TPC Industry Czech Republic (TPCI) zeptali vedoucí odboru Renáty Petelíkové i obsluhy obou používaných strojů.

„Péče o zeleň patří mezi základní povinnosti odboru technických služeb, který momentálně zaměstnává 14 pracovníků a pro město zajišťuje běžné komunální práce zahrnující letní i zimní údržbu komunikací, provoz sběrného dvora i již zmíněnou údržbu zelených ploch. Pořízení každého nového stroje, který by nám usnadnil práci, proto samozřejmě vítáme,“ říká úvodem Renáta Petelíková.

Jak zdůraznila, při pořízení dvou akumulátorových vozidel výrazně pomohly vypsané dotační tituly. „První vozidlo jsme převzali v prosinci roku 2019, druhé u nás pracuje od léta loňského roku. Zatím mají Žabák i Žabka, jak jsme obě zmíněná vozidla s třístrannou sklápěcí korbou pojmenovali, téměř stoprocentní využití při péči o zeleň a většinou svážejí do sběrného dvora do přistavených kontejnerů rostlinné zbytky z celého katastru města Černošic. Nicméně v zimní sezóně počítáme s jejich nasazením i při údržbě chodníků, kdy mohou převážet například posypový materiál nebo menší potřebnou techniku a nářadí. V permanenci tak budou oba stroje celoročně takřka každý den,“ popisuje Renáta Petelíková.

Více v časopisu Komunální technika 1/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down