28.01.2023 | 12:01

Ekologické vozidlo nejen pro služby měst

Nový model lehkých užitkových vozidel Piaggio Porter NP6 je navržený tak, aby vynikal v přepravě materiálu hlavně na krátké vzdálenosti. Proto je ideálním pomocníkem pro práci v městech se stále víc přetíženým provozem a přísnějšími emisními předpisy.

Tajemství jedinečné konfigurace spočívá v kombinaci ekologického hnacího ústrojí, dobré manévrovatelnosti, nejlepšího užitečného zatížení ve své třídě a kompaktních rozměrech, které jsou ideální pro působení v městech. Díky těmto vlastnostem je mezi užitkovými vozidly pro tento typ nasazení bezkonkurenční.

Dobře jede, hodně uveze

Vůz Porter NP6 vyniká nad ostatními nosností až 1,6 tuny, což zaručuje efektivní přepravu různých druhů materiálů a optimalizaci přepravních služeb. Robustní příhradový rám z pevné profilové oceli v kombinaci s dvojitým parabolickým odpružením zadní nápravy umožňuje vynikající užitné zatížení.

Pohon zadních kol v kombinaci s nákladem zvyšuje trakci vozidla a současně s asistenčními systémy zaručuje výborné jízdní vlastnosti a bezpečnost provozu. Pro využití nástaveb slouží pomocný náhon PTO o výkonu až 16 kW. V tomto případě lze využít i úpravu HD pro zvýšení trakční síly, zadní samosvorný diferenciál i pohon 4 x 4.

Kompaktní kabina splňuje přísné bezpečnostní požadavky, maximalizuje délku ložné plochy až na 60 % celkové, a tím poskytuje nadstandardně dlouhý nákladový prostor i přes malé rozměry vozidla.

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2023)*