Každoroční otázka: zimo, jaká budeš?

Nad odpovědí na otázku položenou v titulku si jistě lámou hlavy všichni pracovníci, starající se o úklid měst a obcí. Zabývá se jí i tým společnosti Agrokom-tech BRYSS s. r. o. v Jindřichově Hradci. Můžeme dodat, že jsme schopni vybavit technikou pro zimní údržbu většinu zákazníků.

Vlajkovou lodí v boji s nástrahami zimy je špičkové víceúčelové vozidlo – komunální nosič nářadí BOCDOR. Jeho velkou předností je široká nabídka nástaveb pro využití po celý rok, zimu nevyjímaje. Nabízíme i mnoho strojů jiných značek. Ale popořádku…

BOCDOR (obr. 1)

Základem pro zimní údržbu s pomocí vozidla BOCDOR je robustní sněhová radlice – rovná či šípová, sypač na inertní materiál či sůl, dovybavený popřípadě skrápěním, sněhová fréza, zametací kartáč na sníh či kontejner pro závoz posypového materiálu. Robustní konstrukce nosiče spolu s výkonným motorem 110 kW a plným elektronickým řízením hydraulických okruhů umožňuje dokonalé využití nejrůznějších nástaveb, jejichž výměna zabere několik minut.

Velmi efektivní je výměna nástavby i během dne – v zimě například sněhovou radlici nahradíte frézou. Pouhým nastavením na ovládací jednotce se aktivují funkce potřebné pro ovládání právě připojeného zařízení. O možnostech využití tohoto nosiče komunálního nářadí vás rádi seznámíme spolu s předvedením v praxi.

Kioti (obr. 2)

Jako standard a klasika pro zimní údržbu je použití traktorů, jejich osazení sněhovými radlicemi a válečkovými či rozmetacími sypači. Napadne-li prašan, je možné využití u traktorů s čelním TBZ a vybavených mechanickým či hydraulickým pohonem agregaci s odmetacími kartáči.

Nabízíme léty provozu prověřené výkonné a spolehlivé traktory Kioti ve výkonových řadách 22-60 k. K dispozici jsou s hydrostatickým pojezdem či mechanickou převodovkou a lze je využít k úklidu chodníků a místních komunikací v obcích a městech. Vzhledem k univerzálnosti jsou využitelné celoročně. Samozřejmě máme k dispozici kompletní výkonovou řadu traktorů, navíc s pětiletou zárukou.

Nabídku pro zákazníka zpracujeme vždy podle jeho konkrétních potřeb s následnou konfigurací nejvhodnější výbavy. Nechybí možnost výhodného financování.

Kärcher (obr. 3)

Jako obchodní partner společnosti Kärcher máme k dispozici celý sortiment, ať úklidovou a čistící techniku pro domácnosti či profesionály, tak multifunkční nosiče nástaveb pro celoroční nasazení. K tomu patří i zimní výbava například se zametacím kartáčem na odklízení sněhu či rovnou nebo šípovou radlicí a válečkovým nebo talířovým sypačem.

Z ucelené velikostní řady zametacích vozů a nosičů nářadí Kärcher si vybere každý. Opět platí nabídka konfigurace v optimální sestavě spolu s předvedením v konkrétních podmínkách zájemce.

Linhai (obr. 4) a Segway

Fenomén poslední doby je využívání užitkových vozidel, tzv. UTV, i v obecních službách. V sortimentu máme značky Linhai a Segway. Výhodou je variabilita použití, až tři místa k sezení, možnost vybavení kabinou s topením, jednoduché ovládání, pohon 4 x 4 s uzávěrkami diferenciálu, sklopná korba s rozumnou nosností, modifikace podle potřeby s benzínovým, dieselovým či elektro motorem. Na opravdu velkou zimu se spoustou sněhu je možná výbava pásovými podvozky. Spolu s čelní radlicí a sypačem na korbě nebo jen transportu posypového materiálu do míst nevhodných pro jinou techniku je UTV ideální řešení. A to hovoříme jen o zimním využití.

Užitková vozidla lze nasadit po celý rok při údržbě komunikací, sběru odpadků, péči o zeleň, svozu dřeva, s velkoobjemovou nástavbou pro sběr listí a díky pohonu 4 x 4 k dovozu materiálu i do těžko přístupných míst. V sortimentu máme také klasické čtyřkolky. U nich již neplatí, že slouží jen k volnočasovým aktivitám, ale jsou to plnohodnotné pracovní stroje za atraktivní cenu. Výrobcem je společnost Linhai.

Tento rozvíjející se segment techniky rozšiřujeme o renomovanou značku Segway, která v případě UTV i čtyřkolek nabízí výrazně vyšší výkon motoru a další atraktivní parametry. Rádi vás seznámíme s celou šíří sortimentu i možností vyzkoušení u nás v showroomu či v terénu.

Cub Cadet (obr. 5)

Protože našimi partnery nejsou pouze technické služby a města, nezapomínáme ani na ty nejmenší obce a všechny občany. V nabídce spolehlivých žacích traktůrků americké firmy Cub Cadet jsou k dispozici k řadě XT i sněhové radlice, přípojný sypač s rozmetadlem a pro lepší průjezdnost sněhové řetězy. I takto je možné udržovat chodníky a například i přístupové komunikace k domům či úřadům bez sněhu.

Při letní údržbě je možné sběr trávy velice jednoduše nahradit mulčováním instalací příslušného adaptéru. Nabídka traktorů Cub Cadet je velmi široká a rádi vám nabídneme optimální variantu.

***

Naše technika je prioritně určená na práci, a když se práce stává zábavou, pak i pro zábavu. Samozřejmostí je potom náš vlastní servis nejen v provozovně, ale i pojízdný u zákazníka.

PR AT BRYSS, foto archiv firmy