S komplexním portfoliem strojů nejen pro zametání a úklid

V katalogu společnosti Kärcher naleznete kromě široké nabídky čisticí techniky i stroje pro zametání a úklid. Do ní patří kategorie produktů určených pro celoroční každodenní péči o venkovní a vnitřní plochy znečištěné běžným provozem, ale třeba i náročnými pracemi v různých průmyslových odvětvích.

Mezi vyhledávané pomocníky pro úklid patří zametací stroje. Vedené nebo řízené zametače odstraňují prach a nečistoty z vnitřních a venkovních ploch, a to podstatně efektivněji než běžná košťata a díky vestavěné filtraci v podstatě bezprašně.

Jejich nabídka je opravdu široká. Zahrnuje stroje ručně vedené bez pohonu i s pohonem, s plošným výkonem do 8 000 m²/h, nebo řízenou techniku s pojezdem a sedící obsluhou, které jsou vybavené odsáváním s plošným výkonem až do 23 000 m²/h.

Ručně vedená technika

Základním modelem a současně i bestsellerem celé produktové řady je ručně vedený zametač bez pojezdu KM 70/20 C, který je vybavený oboustranně poháněným válcovým kartáčem, nádobou na odpad o objemu 20 l a systémem kontrolovaného vedení vzduchu na filtr. S jedním bočním kartáčem a celkovou pracovní šířkou 70 cm je ideální pro každodenní úklid vnitřních i venkovních ploch do 2800 m².

Mezi stroji s pojezdem stojí za zmínku model KM 75/40 W dostupný ve verzích poháněných nízkoemisním benzínovým motorem nebo baterií. Kromě pojezdu nabízejícího plynulé nastavení rychlosti tento stroj zaujme svojí efektivitou. Tu zajištuje dvojice kartáčů (válcový a postranní) s pracovní šířkou 75 cm, objemná nádoba na smetky 40 l a filtr na jemný prach s 1,8 m² filtrační plochy. Maximální plošný výkon je 3375 m²/h a stroj prakticky zvládne obstarat úklid vnitřních i venkovních ploch okolo 1000 m²/h.

Průmyslové zametače

Výhodou těchto zametacích strojů je vyšší produktivita a značný plošný výkon v porovnání s ručně vedenou technikou. Jsou obratné, robustní a vhodné díky široké variabilitě příslušenství pro náročné použití ve všech průmyslových odvětvích.

V této třídě jsou k dispozici stroje pro úklid ploch od 1200 m² do 100 000 m². Ideálně se hodí pro zametání výrobních, skladových a logistických hal a nákladišť, parkovacích hal, dvorů a ploch, dále jako náhrada komunálních stojů na úklid okolo budov na venkovních prostranstvích.

Zametací vozy a nosiče nástaveb

Společnost Kärcher nabízí ve svém portfoliu výkonnou komunální techniku pro celoroční nasazení. Od údržby komunikací přes údržbu zelených ploch, zavlažování až po kompletní zimní údržbu včetně posypu komunikací.

Komunální technika Kärcher se dělí na zametací stroje s označením MC, kde naleznete vozidla s objemem nádoby na smetky do 6 m3 a multifunkční nosiče nářadí pro nástavby MIC ve výkonových třídách 26 až 110 koní.

Univerzální stroj 

Za zmínku stojí univerzální komunální vůz MIC 26 C, který je nejmenším a nejkompaktnějším nosičem nástaveb z portfolia Kärcher. S robustní konstrukcí, vysokou efektivitou a širokou nabídkou nástaveb je ideální pro celoroční údržbu veřejných prostranství, městských oblastí, parků, silnic, chodníků a dalších komunálních ploch.

Stroj MIC 26 C je využitelný po celý rok. Od jara do podzimu může být vybavený žacími nástavbami v několika pracovních šířkách s funkcí mulčování a agresivními kartáči pro odstraňování plevele. V zimním období je možné ho agregovat s diskovými a válcovými sypači nebo čelním zametacím kartáčem pro odklízení rozbředlého sněhu.

K dispozici je mimořádně široká nabídka volitelného příslušenství pro čištění a úklid prostranství. Po vybavení kompletní zametací jednotkou dokáže MIC 26 C zamést plochu až 14 000 m² za hodinu. Modulární konstrukce nosiče nářadí umožňuje mnoho individuálních konfigurací přesně podle požadavků zákazníků.

Více o stroji, jeho benefitech a objednávkový formulář předváděcí akce naleznete na www.karcher.cz/mic26c

Jiří Drozen, Kärcher spol. s r. o., foto archiv firmy

(Příspěvek vyšel v Komunální technice 9/2023)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down