Žací stroj s téměř pěti metry záběru

Na letošním Dnu Zemědělce v Kameni na něj se šířkou záběru 4,9 metru nikdo neměl. Samozřejmě zůstaneme-li u komunální techniky a nepočítáme sklízecí mlátičky a jiné velké zemědělské stroje, které se tady v polovině září také představily.

Žací stroj Wiedenmann TRI CUT 490 je určený pro opravdu velké plochy. Skládá se přitom ze známých a vyzkoušených strojů, dvou bočních sekaček Wiedenmann RMR 180 H spojených rámem a čelní sekačky RMR 230 H.

Komunální rarita

„Vpředu lze použít i záběr 1,8 metru, jenže pak traktor dokonale poseče celou plochu, jen když jede v přímém směru,“ zmiňuje další možnou alternativu Jiří Přibyl z firmy STROM PRAHA, která k nám osvědčenou techniku Wiedenmann dováží.

Mezi pícninářskými stroji nejsou podobná „letadla“ žádnou novinkou, ovšem v oblasti komunálních služeb ano. V Kameni byly sekačky navěšeny na traktoru John Deere 4066R, největším a nejlépe vybaveném stroji kompaktní řady z této stáje. „Souprava potřebuje alespoň 60 koní výkonu a zadní tříbodový závěs kategorie I nebo II,“ vyjmenovává základní požadavky Jiří Přibyl a pokračuje: „Ze sortimentu kompaktních traktorů John Deere ji tedy nosí nejvýkonnější modely řady 4, samozřejmě jezdí i s traktory John Deere řady 5 a při předvádění v Německu jsme ji viděli i na šestce.“

Text a foto Pavel Pánek

(Celý příspěvek vyšel v Komunální technice 11/2023)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down