Široká nabídka výkonné akumulátorové techniky s profesionální pečetí

Trendem současnosti u komunální techniky – a nejenom u ní – je bateriový pohon. Navzdory různým předsudkům a mýtům jeho obliba stále stoupá.

Moderní aku stroje nabízejí zejména vysoký výkon, nižší provozní náklady, značnou mobilitu, pracovní komfort a ekologický přínos. Společnost Kärcher je nabízí více než 30 let, pro segment hobby i profi. Podívejme se na ně podrobněji.

Výhody v kostce

Základním benefitem aku produktů je ekologický provoz. Neprodukují žádné exhalace, a tak šetří životní prostředí. Jsou tiché a lze je tak používat i tam, kdy by provoz techniky se spalovacími motory rušil okolí. Uvedení do provozu je rychlé a snadné – zapnou se okamžitě stisknutím tlačítka. Uživatelé si pochvalují snadnou mobilitu. Moderní baterie nemají paměťový efekt a netrpí téměř žádným samovybíjením.

Bateriová technika urazila od svého vzniku dlouhou cestu. V nabídce firmy Kärcher ji dnes najdeme mezi produkty pro dům a zahradu (řada Home & Garden) i v profesionálním programu Battery Power+. K dispozici je široký výběr strojů pro úklid či údržbu zeleně.

Výkonné a kompatibilní baterie

Aku pohon zajišťují dvě platformy, a to 18 a 36 V. Srdcem baterií jsou moderní lithium-iontové (Li-ion) články, které jsou výkonné a odolné vůči opotřebení.

Profesionální baterie Kärcher Battery Power+ jsou odolné proti nárazu, vodotěsné (IPX5), mimořádně výkonné a až o 50 % rychleji nabité než Li-ion baterie běžně dostupné na trhu. Hlavní výhodou je kompatibilita, kdy lze využít jednu baterii pro celé portfolio aku nástrojů, a to nejen pro sezónní využití.

Baterie Kärcher jsou vybavené přehledným LCD displejem s technologií reálného času, který nabízí aktuální informace o kapacitě. Při práci se zobrazuje také zbývající čas výdrže baterie, při nabíjení doba do plného dobití.

Profesionální úklid i údržba zeleně

Řada úklidové bateriové profi techniky nabízí například vysavače, které si poradí se suchými i mokrými nečistotami nebo kompaktní podlahové mycí stroje s odsáváním nečistot. Vlajkovým produktem je první profesionální bateriový vysokotlaký čistič Kärcher HD 4/11 C Bp napájený dvojicí 36V baterií pro vysoký čisticí výkon a dlouhou dobu chodu.

Profesionální zahradní technika s 36V technologií bateriového napájení (ručně vedené sekačky, strunové vyžínače, křovinořezy, plotostřihy, řetězové pily, fukary, multifunkční nástroje…) nabízí rovnocennou alternativu ke strojům poháněným spalovacími motory. Výhodami jsou nulové emise CO2, nižší vibrace a náklady na údržbu a pracovní pohotovost za pár sekund. Tichý provoz umožňuje použití v oblastech citlivých na hluk.

Zbořené mýty a fámy

Akumulátorové zahradní stroje jsou mírně dražší než benzínové. Je třeba se však podívat na celou věc komplexně. Benzínové sekačky nebo pily mají mnohem vyšší provozní náklady. Z celkového porovnání proto vychází aku pohon lépe.

Jeden z mýtů míří k nižšímu výkonu aku nářadí. To mohlo platit před lety, ale nejvýkonnější stroje s tímto pohonem dnes překonávají elektrické a zdatně konkurují benzínovým. Hluboko zakořenila fáma, že baterie mají malou kapacitu a hned se vybijí. To je také překonané. Dávno se používají akumulátory Li-ion s výrazně lepšími vlastnostmi, což vidíme všude kolem nás. Například baterie do chytrých telefonů mají stále vyšší kapacitu, elektromobily permanentně zvyšují dojezd na jedno nabití.*

Foto archiv/Kärcher

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down