Čisticí technika s dlouhou tradicí a přidanou hodnotou

Dlouhodobě a dobře známými pomocníky při úklidu jsou vysokotlaké čističe. Společnost Kärcher aktuálně nabízí nejen širokou paletu profesionálních variant, ale stála také u zrodu prvních produktů. Jméno značky se například díky neoddělitelné spjatosti s věcí v němčině a ve francouzštině stalo synonymem pro vysokotlaké čištění.

V roce 1950 přinesl Alfred Kärcher průlom v technologii čištění. Vymyslel, vyvinul a vyrobil první vysokotlaký čistič s ohřevem vody v Evropě s názvem Kärcher DS 350. Jeho konstrukce hořáku pro ohřev vody se ukazuje jako průkopnická a dodnes je základem všech používaných hořáků. A právě tento stroj a jeho skvělé výsledky stojí v základech úspěchu celé společnosti na poli čisticí techniky.

Trefa každého vkusu

Za aktuální širokou nabídkou produktů a příslušenství pro vysokotlaké čištění stojí profesionální koncepce plná inovací čerpajících z dlouholeté výrobní historie navazující právě na první model. Každý profesionální stroj je pak díky tomu neocenitelný pracovní pomocník v mnoha oborech, zejména v zemědělství, automobilovém průmyslu logistice, stavebnictví nebo komunálním sektoru. Možnosti jejich variant však mnoho lidí ani nezná.

Portfolio nabídky Kärcher je opravdu velmi pestré a zahrnuje několik produktových řad od kompaktních strojů přes střední třídu až po třídy vyšší, v níž se nacházejí stroje určené pro profesionály vyžadující maximální výkon a efektivitu. K dispozici jsou i tlakové čističe pro speciální využití v různých oblastech průmyslu, nebo stroje s ultra vysokým tlakem až 1000 barů. Téměř všechny dovolují pracovat v režimu sání a umožňují využití externích zdrojů vody. S čističi, které jsou poháněné spalovacím motorem, je pak možné pracovat téměř nezávisle. Bezemisní provoz potom nabídne technika napájená elektřinou a zcela jedinečný model poháněný dvojicí výkonných baterií HD 4/11 C Bp představený v minulém roce.

Profesionálům od profesionálů

Výrobní koncepce čističů Kärcher pro profesionály staví na kvalitě výrobků, jejich maximální efektivitě a použitelnosti. Stroje se snadno ovládají, jsou výkonné a mají robustní konstrukci. Speciální řady nesoucí označení Cage jsou opatřené ocelovým rámem speciálně navrženým pro použití v náročných podmínkách například ve stavebním průmyslu. Samotné stroje doplňuje pestrá paleta příslušenství a chemie, umožňující rozšíření použití a nasazení čističů.

Práce s vysokým tlakem je fyzicky náročná. Proto je velice důležitým faktorem právě ergonomie, na kterou se Kärcher zaměřuje nejen při výrobě strojů, ale i příslušenství. Například ovládací prvky jsou žluté barvy, což zlepšuje orientaci obsluhy a zvyšuje bezpečnost. Téměř všechny profesionální vysokotlaké čističe jsou vybavené originálně vyvinutým příslušenstvím.

Novinka letošního roku

Tento rok přichází na trh společnost Kärcher s novou řadou studenovodních vysokotlakých čističů třídy Super, která je reakcí na potřeby profesionálů, vyžadujících robustní kompaktní stroje s velkým výkonem. Stroje jsou navržené a určené pro práci s vysokým nasazením a jsou ideální pro použití ve stavebnictví, zemědělství, průmyslu nebo komunální sféře.

Modely třídy Super a Super Classic se označují jako nejefektivnější čističe ve své třídě. Pomáhá tomu právě spojení jednoduché konstrukce z nejkvalitnějších materiálů, vysokého výkonu, promyšlené ergonomie a dobré výbavy již v základní výbavě.*

Foto archiv/Kärcher

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down