S moderní technikou na nástrahy zimy

Z více než staleté tradice výroby a vývoje strojů pro celoroční údržbu komunikací těží značka BUCHER. Díky široké nabídce je pak společnost HANES, která zastupuje výrobce v ČR a SR, schopná pokrýt veškeré požadavky svých zákazníků – od A do Z.

Za dekády působení na trhu se koncern BUCHER Municipal stal nejen předním výrobcem komunální techniky, ale díky inovacím i tím, kdo určuje trendy v jejím vývoji včetně té pro zimní údržbu komunikací. Ať už se jedná o technická řešení, technologie posypu a údržby, zavádění moderních metod řízení a sledování výkonu, nebo preventivního ošetření komunikací, které vede nejenom ke zvýšení bezpečnosti provozu, ale i celkovým úsporám posypového materiálu.

Ekologie a udržitelnost životního prostředí, úspory, efektivita celého procesu – to vše dnes významně ovlivňuje problematiku zimní údržby. Nároky na bezpečnost a sjízdnost komunikací naopak rostou. Optimalizace a zefektivňování provozu je nutnou podmínkou k dosažení maximální účinnosti za použití co nejnižšího množství posypových materiálů, především pak soli.

Aby tomu tak bylo, pomáhá v sypačích BUCHER na jedné straně samotná technika, na druhé automatizace řízení posypu. Pomocí přesného satelitního navádění, teplotních čidel, spolu s údaji o telemetrii a morfologii silnic, lze automaticky nastavovat správné dávkování posypu. Tím se snižuje pracovní zátěž obsluhy, zvyšuje bezpečnost provozu, ale především dochází k prokazatelným úsporám. Investice do moderní technologie tak mají rychlou návratnost.

(Celý příspěvek vyšel v Komunální technice 11/2023)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down