11.11.2022 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika na precizní zimní údržbu

Z více než staleté tradice výroby a vývoje strojů pro celoroční údržbu komunikací těží technika se značkou Bucher. Díky široké nabídce je pak schopná společnost HANES, která zastupuje Bucher v ČR a SR, pokrýt veškeré požadavky svých zákazníků – od A do Z.

Za dekády působení na trhu se koncern Bucher Municipal stal nejen předním výrobcem komunální techniky, ale díky mnoha inovacím určuje trendy ve vývoji techniky i pro zimní údržbu komunikací. Ať už se jedná o technická řešení, technologie posypu a údržby, či zavádění moderních metod řízení a sledování výkonu, nebo preventivního ošetření komunikací, které vede nejenom ke zvýšení bezpečnosti provozu, ale i celkovým úsporám posypového materiálu.

Ekologie a udržitelnost životního prostředí, úsporná opatření, celková ekonomie dnes významně ovlivňují problematiku zimní údržby komunikací. Nároky na bezpečnost a sjízdnost komunikací naopak rostou. Optimalizace a zefektivňování provozu je nutnou podmínkou k dosažení maximální účinnosti za použití co nejnižšího množství posypových materiálů, především pak soli.

Aby tomu tak bylo, napomáhá v sypačích Bucher na jedné straně samotná technika, na druhé automatizace řízení posypu. Pomocí přesného satelitního navádění, teplotních čidel, spolu s údaji o telemetrii a morfologii silnic, lze automaticky upravovat správné dávkování posypu. Tím se snižuje pracovní zátěž obsluhy, zvyšuje bezpečnost provozu, ale především dochází k prokazatelným úsporám. Investice do moderní technologie tak mají rychlou návratnost.

(Podrobnosti na www.hanes.cz a v Komunální technice 11/2022.)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down