Pestrý výběr kvalitní a výkonné zametací techniky

Široké portfolio kompaktních zametacích vozů i nástaveb s objemem zásobníku od dvou do dvanácti m3 nabízí výrobní společnost BUCHER. Jedná se o kompaktní samojízdné zametací stroje a nástavby pro komerční podvozky. Všechny zametače s touto značkou se kromě vysokého výkonu a snadné obsluhy vyznačují i ohleduplností vůči životnímu prostředí. V každé kategorii je totiž k dispozici také bezemisní verze s plně elektrickým pohonem.

BUCHER lze směle označit za etalon mezi výrobci nejen uvedeného sortimentu. Výhradním dovozcem této zametací techniky do České republiky i na Slovensko je firma HANES s. r. o.

Kompaktní zametače

Nejmenším členem týmu samosběrných vozů je CityCat VS20 a V20 se zásobníkem o objemu 2 m3. Je nástupcem nejprodávanějšího kompaktu v kategorii zametačů CityCat 2020 o objemu 2 m3 nejen v Evropě, ale i u nás. K dispozici jsou čtyři modelové a hmotnostní varianty (od 3,5 do 4,8 t) s motory Euro 6D anebo Stage V. Všechny lze využít jako nosiče výměnných nástaveb a mohou pomoci i při zimní údržbě. V nabídce přibyl i pohon 4 x 4.

Oba modely jsou dostupné i s elektrickým pohonem s označením VS20e a V20e. Jedná se o sériově vyráběné stroje, které proti dieselovým nemají žádný handicap. Naopak jsou efektivnější, a tím i úspornější. Kapacita akumulátorů činí 45, resp. 63 kWh. Stroje mají palubní nabíjecí stanici 22 kWh. Pro uvedení do provozu tedy není třeba žádná zvláštní infrastruktura. Proti dieselové verzi jsou elektrické CityCaty významně tišší. Lze je tak úspěšně provozovat i při nočním úklidu chodníků a veřejných prostranství.

Pro údržbu pěších zón, městských ale i rychlostních komunikací, je určený zametací stroj BUCHER CityCat 5006. Vyrábí se ve dvou modifikacích s možností pojezdové rychlosti 50 nebo 80 km/h. Díky šířce 1,8 m nevadí provozu. Navíc ho lze využít jako nosič výměnných nástaveb, tedy opět pomocníka i při zimní údržbě.

Zametací nástavby

V tomto programu došlo ke generační výměně současného sortimentu za novinku v podobě nové generace nástaveb BUCHER MaxPowa V series ve čtyřech variantách: V50, V65, V80 a V120. Určené jsou pro úklid měst, silnic, dálnic, letištních ploch. Nástavby o objemech 5, 6,5, 8 a 12 m3 se montují na komerční podvozky.

Dále došlo k optimalizovanému umístění ventilátoru a zlepšenému proudění vzduchu – nová technologie SmoothFlow zvětšila sací výkon. Největší nástavby jsou nově vybavené patentovaným ventilátorem TriPlate, což jsou vlastně dvě ventilátorová kola vedle sebe. Tak bylo dosaženo největšího sacího výkonu. Rychlost proudění vzduchu převyšuje 300 km/h, maximální výkon výkon přesahuje 20 000 m3/h a podtlak je vyšší než 17 KPa.

Foto archiv/HANES

(Celý příspěvek vyšel v Komunální technice 9/2023)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down