Pár zimního nářadí s pěkným bonusem

Na tom, zda si dopředu pořídíte sněhovou frézu, zametací kartáč, šípovou, popřípadě stranovou radlici opravdu nezáleží. Ani na tom, jestli vzadu dáte přednost kotoučovému rozmetadlu nebo válečkovému sypači. V každém případě obdržíte bonus v podobě slevy 90 000 Kč včetně DPH.

Ano, přesně tolik peněz nyní ušetříte při nákupu jakéhokoliv traktoru John Deere řady 2R společně s dvěma kusy příslušenství Matev na zimní údržbu. Možná si říkáte, že těch dní v roce, kdy takovou soupravu využijete, zas tolik není. Na druhou stranu přívaly sněhu loni před Mikulášem ukázaly, že je nezbytné mít nějaké dobré nářadí při ruce.

Malý, ale vybavený

Nářadí německé značky Matev dobré je. Nespočet odpracovaných hodin za ta dlouhá léta, co se vyrábí, dokonale prověřil jeho kvalitu i výdrž. Totéž platí o traktorech John Deere. Právě řada 2R určitě stojí za povšimnutí, protože je i přes své kompaktní rozměry špičkově vybavená (pohon všech kol, plynulá hydrostatická převodovka ovládaná pedály TwinTouch, výkonná hydraulika a pořádný tříbodový závěs s nosností 615 kg ve vzdálenosti 610 mm za konci ramen, vyhřívaná kabina…). To vše v mimořádně malém balení s délkou 2,81 až 2,98 m, šířkou 1,2 až 1,52 m a hmotností od 760 do 1325 kg, vhodném i pro odklízení sněhu z úzkých chodníků a míst, kde by se jiný traktor hůř otáčel.

Právě traktor je přitom pro tyto účely nejvhodnějším strojem, protože mimo zimu nemusíte přemýšlet nad jeho dalším využitím. Zvláště u řady 2R, která si umí připojit žací ústrojí AutoConnect se záběrem 137 nebo 153 cm, popřípadě čelní nakladač Quik-Park s integrovanými parkovacími stojany během chvilky. Přímo pro traktory John Deere 2026R byl vyvinut nakladač John Deere 120R s nosností 381 kg a výškovým dosahem 1,83 m, pro výkonnější modely 2032R a 2038R pak nakladač John Deere 220R s nosností 509 kg a výškovým dosahem 2,16 m.

Když výše uvedené nářadí nepotřebujete, nemusíte ho vozit s sebou, protože jej snadno, rychle a bez námahy odložíte. Stejně jako nářadí pro zimní údržbu Matev v předním rychloupínacím a zadním tříbodovém závěsu.

Rozmetadlo nebo sypač

Stejně jako ostatní zimní nářadí Matev, jsou i kotoučová rozmetadla vyrobena tak, aby co nejlépe odolávala nepříznivým vlivům a obstála i v té nejkrutější zimě. Zásobníky s objemem 125 až 400 litrů jsou z polyuretanu a součásti přicházející do přímého kontaktu s posypovými látkami z kvalitní nerezové oceli. Rozmetadla řady IX mají z této oceli zhotoven i celý rám.

Dávka posypu i šířka rozhozu (1–8 m) se seřizuje mechanicky, na přání i hydraulicky nebo elektronicky, popřípadě i v závislosti na pojezdové rychlosti. Rozmetadlo lze vybavit míchacím rotorem, krycí plachtou a dalšími užitečnými doplňky.

Druhou variantou pro zadní tříbodový závěs traktorů John Deere řady 2R jsou válečkové sypače s mechanickým, elektrickým nebo hydraulickým nastavením dávkování. S neměnnou, přesnou šířkou posypu 1,0 nebo 1,2 m jde o ideální nářadí pro posypy chodníků.

***

Nyní je jen na vás, jaký traktor John Deere řady 2R a jaké nářadí Matev si k němu vyberete. Bonus 90 000 Kč vás nemine. Musíte si ale tu svoji soupravu objednat nejpozději do 31. ledna 2024.*

Pavel Pánek, foto archiv/John Deere

(Celý příspěvek vyšel v Komunální technice 1/2024)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down