18.11.2022 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nosič a nástavba jako sladěný celek

Základem vozového parku prakticky u všech správců veřejných prostranství, komunikací a chodníků jsou vozidla s možností celoročního využití. Požadavek na všestranné nasazení komunálních vozů vychází z přírodních podmínek střídání čtyř ročních období, které přinášejí odlišné klimatické podmínky a s tím spojené různorodé práce.

U vozidel pro údržbu komunikací se používá několik koncepcí nosičů výměnných nástaveb postavených na bázi komunálních nákladních automobilů, obvykle s pohonem 4 x 4.

Pro různorodé činnosti

Jednou z možností je nabídka speciálních nosičů výměnných nástaveb, které jsou dále vybavené i pro speciální práce jako například zimní údržbu - odklízení sněhu, posyp či v příznivém klimatickém období opravy vozovek. Při zimní údržbě se tyto vozy obvykle osazují pluhy a sypači.

Mezi významné víceúčelové nosiče výměnných nástaveb, které se používají pro celoroční údržbu komunikací, a jsou současně synonymem pro univerzálnost, profesionalitu, provozní a ekonomickou výhodnost jednotlivých koncepcí, se v posledním období stávají vozidla značek Bonetti a Piaggio. Nejsou jen nákladními auty, ale nabízejí originální propracovanou koncepci i systém výměny pracovních nástaveb.

Tato koncepce nabízí mnoho výjimečných vlastností a technických řešení, která umožňují provozovatelům v obtížných podmínkách údržby zajistit v zimním období na zcela profesionální úrovni široké spektrum služeb – počínaje prací s pluhem, sypačem, přes zkrápění solankou, mechanické čištění komunikací pomocí kartáčů, až po transport materiálů na korbě nebo na přívěsu, popřípadě vykonávání speciálních prací, kde se využívají specifické vlastnosti podvozku jako technologického celku nebo pro přepravu materiálu v těžko dostupném zimním terénu.

Výměnné i pevné příslušenství

U malého užitkového vozidla Piaggio zaujmou parametry: celková šířka 150 cm, délka 350 cm a hmotnost nepřesahující 1,7 až 2,2 t. Větší a výkonnější vůz Bonetti FX100 4 x 4 s možností volby celkové hmotnosti 3,5 nebo 5,5 t si lze pořídit v kategorii pracovní stroj, což je ekonomicky velmi zajímavá varianta. S šířkou pouhých 165 cm a výškou 210 cm se vejde i do úzkých průjezdů. Bonetti se řadí k nejsilnějším užitkovým vozům s pohonem 4 x 4 ve své kategorii.

Společným vývojem vozidel a nástaveb byl současně vytvořený okruh kvalifikovaných dodavatelů jednotlivých pracovních nástaveb a příslušenství, které jsou bez dalších úprav použitelné na nosiči jako výměnné nebo pevně montované příslušenství na nejvyšší možné kvalitativní úrovni při použití standardních sériově dodávaných prvků.*

Foto archiv/I-Tec Czech

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down