03.01.2022 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nástavby od firmy SIMED: svoz komunálního a bioodpadu na mnoho způsobů

Jak již naznačuje titulek, je firma SIMED ze Dvora Králové nad Labem připravená a schopná dodat svým zákazníkům různé typy svozových nástaveb pro sběr a svoz odpadů včetně jejich modifikací podle konkrétních potřeb uživatele.

Podívejme se na jednotlivé typy svozových nástaveb a jejich modifikace od společnosti SIMED podrobněji.

Lisovací nástavby LN

Nejrozšířenější způsob sběru a svozu odpadů, obsahu odpadkových košů nebo pytlů je bezesporu pomocí nástaveb s funkcí stlačování odpadu – typ LN. Tyto nástavby se dnes již vyrábějí v širokém rozsahu objemů, a to od 2,7 až do 6,5 m3 podle velikosti a nosnosti nosiče.

Typ LN 3500 BN (obr. 1) je vhodný například pro vozidlo DUSO Multimobil X, popřípadě pro jiné univerzální komunální nosiče. Nástavbu typu LN 5000 BN (obr. 2) jsme v letošním roce agregovali na podvozek IVECO Daily.

Lisovací nástavby jsou vybavené oboustrannými posuvnými dvířky pro výsyp obsahu košů a vhoz pytlů. Pro sběr odpadových nádob o objemech 110, 120 a 240 l je nástavba osazená hydraulickým bočním vyklápěcím zařízením. Jako alternativu k pevným je možné vyrobit tyto nástavby také pro hákový nosič kontejnerů jako výměnné (obr. 3).

Typ LNB pro BRKO

Speciální nástavby s typovým označením LNB (obr. 4) jsou určené pro sběr a svoz biologicky rozložitelných odpadů (BRKO). Vyrábějí se ve dvou objemových variantách 5 a 7 m3. Obě jsou osazené zadním univerzálním vyklápěčem pro nádoby 110, 120, 240 a 1100 l.

Sběrná vana je kompletně vyrobená z nerezové oceli, což zaručuje její dlouhou životnost při svozu chemicky agresivních bioodpadů.

Model KOS na tříděný odpad

Pro sběr a svoz tříděného odpadu, především skla, popřípadě plastu a papíru, jsou určené kontejnerové systémy s bočním nebo zadním univerzálním vyklápěčem s modelovým označením KOS (obr. 5). Tyto kontejnerové systémy se vyrábějí v objemech 9 a 12 m3 a jsou vhodné pro všechny typy jednoramenných natahovacích zařízení.

Pro zvýšení kapacity je možné osazení tohoto typu nástavby posuvnou zadní stěnou, která umožňuje posun vyklopeného materiálu z prostoru vyklápěče bez nutnosti nadzvedávání celého kontejneru.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down