Kärcher: Zimní úkoly komunální techniky

Při zimním úklidu měst a obcí jsou komunální stroje mimořádně efektivní. Podle konkrétních požadavků obce lze robustní a univerzální komunální nosiče libovolně doplnit nástavbovým zařízením.

Přední i zadní nástavby lze na komunální nosiče připojit pomocí rychlovýměnných a spojovacích systémů.

Zimní odmetací kartáč, jako přední nástavba, odstraní sněhový poprašek asi do 5 cm. Pro větší vrstvu se hodí sněhová radlice, která může být rovná nebo šípová a v různých šířkách již od 120 cm.

V podhůří a všude tam, kde lze očekávat štědrou sněhovou nadílku, oceníte sněhovou frézu s ovládaným vyhazovacím komínem. Na naše nosiče ji lze bez problémů agregovat, a to i na nejmenší nosič, díky výkonné hydraulice, která bez problémů zvládne průtoky 60 l/min.

Přední nástavby lze kombinovat se zadní. Dvě činnosti v jednom kroku zvyšují efektivitu práce a zkracují čas údržby. Zadní prostor se proto v zimním období využívá pro agregáty, které mohou být ve formě turniketového nebo nástavbového sypače ve volitelném objemu. Samozřejmostí je vždy možnost nastavení množství a šíře posypu, popřípadě závislost dávky na rychlosti. Podle potřeby lze využít talířové nebo válcové rozmetače.

Snadné připojení a montáž je i zde samozřejmostí. Propojení sypače nevyžaduje žádnou další elektroinstalaci a využívá již připravený konektor. Nástavbové sypače mohou nabídnout i dvoukomorový systém pro různé posypové materiály, které jsou libovolně přepínatelné a mísitelné.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2019)

Více na www.karcher.cz/komunalni-technika

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down