11.09.2023 | 12:09

Udržitelný vysavač pro vysávání suchých nečistot

Nový robustní vysavač pro vysávání suchých nečistot pro profesionální použití při úklidu budov Kärcher  T 11/1 Classic HEPA Re!Plast boduje v oblasti udržitelnosti, protože je vyroben ze 60 % z recyklovaného plastu.

S vysokým podílem recyklovaného materiálu je jeho výroba šetrná k životnímu prostředí a je stejně robustní a účinný jako standardní modely. Navíc je vybavený filtrem HEPA-14, který zabezpečuje mimořádně účinné čištění vzduchu, a umožňuje tak použití v hygienicky citlivých prostorech.

Účinný filtr HEPA-14 pro čistý vzduch

S filtrem HEPA-14 splňuje tento vysavač mimořádně vysoké hygienické standardy a spolehlivě odstraňuje 99,95 % všech částic o průměru 0,1 až 0,3 mikrometru – například aerosoly, bakterie a viry – podle normy DIN EN 1822-2019, která předepisuje požadavky pro vzduchové filtry pro odlučování částic. Díky tomu se tento vysavač pro vysávání suchých nečistot hodí také pro použití v hygienicky citlivých prostorech, jako jsou nemocnice, školy a školky nebo pečovatelské domy. Stejně tak je využitelný ve všech kancelářských prostorech, kde chce zaměstnavatel zajistit maximálně čisté a zdravé prostředí pro své zaměstnance. Výměna filtru HEPA-14 je jednoduchá a provádí se bez použití nářadí.

Flexibilní a lehký vysavač pro mobilní použití

S objemem 11 l a hmotností 4,2 kg je vysavač Kärcher pro vysávání suchých nečistot lehčí než srovnatelné modely a lze jej bez námahy přenášet po schodech nebo přes překážky. Ergonomické držadlo usnadňuje přemisťování mezi jednotlivými místy použití a zabezpečuje flexibilní a pohodlnou práci. Vysavač pro vysávání suchých nečistot je s hlučností 62 dB(A) vhodný také pro prostory citlivé na hluk nebo pro čištění během dne. Tím se šetří sluch úklidových pracovníků a omezuje se rušení osob v okolí.

Více v časopisu Komunální technika 9/2023.*