30.04.2021 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Americký malotraktor posouvá hranice

Lidé, kteří se starají o infrastrukturu a přírodní plochy, technické služby nebo třeba majitelé rozlehlých pozemků či sportovišť, ti všichni často hledají univerzální pracovní stroj pro celoroční využití. Pojďme si představit pomocníka, který v tomto ohledu nezná konkurenci.

Charakteristické znaky? Síla, obratnost a mimořádná variabilita. Ventrac 4500 je nejprodávanější svahový nosič na světě a malotraktor v jednom. Možnosti jeho využití jsou téměř nekonečné.

Široké spektrum nasazení

Zámecká zahrada, anglický trávník či naopak přerostlý porost připomínající spíš džungli. Ulice plné napadaného listí nebo sněhu. Stavební pozemek vyžadující výrazné terénní úpravy. Svah u dálnice čekající na posečení a zeleň kolem silnic. Fotbalový pažit. Ovocný sad. To jsou jen některé z typických míst, kde jsou tyto univerzální stroje z USA jako ryba ve vodě.

Záměrem výhradního distributora pro tuzemský trh je učinit multifunkční Ventrac výrazně přístupnější než kdy dříve, a to napříč rozličnými obory, jak ostatně vysvětluje i nový ředitel komunální techniky ze společnosti ITTEC Radek Suk: „Ventrac je na tuzemském trhu od roku 2018 a byla by škoda, kdyby se obrovský potenciál unikátního univerzálního stroje nadále využíval pouze v několika málo segmentech. Proto se v současné době snažíme rozšířit povědomí o něm napříč obory. Intenzivně rozšiřujeme servisní síť v Česku i na Slovensku, abychom zákazníkům nadále rychle dodávali náhradní díly a nástavby podle aktuální potřeby. Nejen v našich končinách Ventrac jen těžko hledá konkurenci co do kvality zpracování i míry reálného užitku. Existují odvětví, kde bychom letos rádi dali o značce o dost větší echo než doposud, neboť pořízením jednoho či více Ventraců se může nejedna firma snadno vyšvihnout o úroveň výše. V Americe jsou tyto traktory už po dlouhá léta základem mnoha podnikání. A není se čemu divit. Jedná se zkrátka o investici s rychlou návratností jak pro veřejné, tak komerční účely. Podíváme-li se pro změnu na celoroční údržbu obcí a s ní spojené náklady, ať už na stroje či pracovní sílu, nebojím se říct, že se v případě tohoto univerzálního pracovního stroje jedná doslova o sen každého starosty.“*

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down