Lidé, kteří se starají o infrastrukturu a přírodní plochy, technické služby nebo třeba majitelé rozlehlých pozemků či sportovišť, ti všichni často hledají univerzální pracovní stroj pro celoroční využití. Pojďme si představit pomocníka, který v tomto ohledu nezná konkurenci.

Charakteristické znaky? Síla, obratnost a mimořádná variabilita. Ventrac 4500 je nejprodávanější svahový nosič na světě a malotraktor v jednom. Možnosti jeho využití jsou téměř nekonečné.

Široké spektrum nasazení

Zámecká zahrada, anglický trávník či naopak přerostlý porost připomínající spíš džungli. Ulice plné napadaného listí nebo sněhu. Stavební pozemek vyžadující výrazné terénní úpravy. Svah u dálnice čekající na posečení a zeleň kolem silnic. Fotbalový pažit. Ovocný sad. To jsou jen některé z typických míst, kde jsou tyto univerzální stroje z USA jako ryba ve vodě.

Záměrem výhradního distributora pro tuzemský trh je učinit multifunkční Ventrac výrazně přístupnější než kdy dříve, a to napříč rozličnými obory, jak ostatně vysvětluje i nový ředitel komunální techniky ze společnosti ITTEC Radek Suk: „Ventrac je na tuzemském trhu od roku 2018 a byla by škoda, kdyby se obrovský potenciál unikátního univerzálního stroje nadále využíval pouze v několika málo segmentech. Proto se v současné době snažíme rozšířit povědomí o něm napříč obory. Intenzivně rozšiřujeme servisní síť v Česku i na Slovensku, abychom zákazníkům nadále rychle dodávali náhradní díly a nástavby podle aktuální potřeby. Nejen v našich končinách Ventrac jen těžko hledá konkurenci co do kvality zpracování i míry reálného užitku. Existují odvětví, kde bychom letos rádi dali o značce o dost větší echo než doposud, neboť pořízením jednoho či více Ventraců se může nejedna firma snadno vyšvihnout o úroveň výše. V Americe jsou tyto traktory už po dlouhá léta základem mnoha podnikání. A není se čemu divit. Jedná se zkrátka o investici s rychlou návratností jak pro veřejné, tak komerční účely. Podíváme-li se pro změnu na celoroční údržbu obcí a s ní spojené náklady, ať už na stroje či pracovní sílu, nebojím se říct, že se v případě tohoto univerzálního pracovního stroje jedná doslova o sen každého starosty.“*

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2021)

Zejména pro komplexní celoroční údržbu trávníků obcí a měst i ošetřování sportovních ploch je určený malotraktor Ventrac. Samozřejmě nalézá i další uplatnění. K hlavním výhodám patří svahová dostupnost 30° a možnost agregace mnoha druhů příslušenství.

Celosvětově nejprodávanější univerzální svahový nosič slaví úspěchy i v České republice. Každý měsíc přibývají subjekty, u nichž Ventrac nahradil hned několik strojů najednou. To výrazně pomohlo snížit nejen personální obsazenost při jednotlivých zakázkách, ale dosáhnout úspor nákladů nejen díky velmi nízké spotřebě PHM a výjimečnému hodinovému výkonu, ale i nákladům na mzdy spojeným s daným pracovním výkonem.

Na kvalitní i přerostlou trávu

Stroj Ventrac výjimečný jak svou konstrukcí, množstvím přídavných nářadí a adaptérů, tak i nepřekonatelnou svahovou dostupností, v praxi dokazuje, že je kvalitním pomocníkem hlavně při péči o travnaté plochy, ať již se jedná o veřejnou zeleň, zámecké parky, sportoviště nebo velké zahrady, objekty farem a další lokality.

Kloubová konstrukce řízení zaručuje perfektní manévrovatelnost, obratnost i dokonalé objíždění překážek. Díky nízkému těžišti dosahuje svahová dostupnost malotraktoru Ventrac s dvoumontáží kol 30°!!! Pro sekání travin či případné odstraňování náletových dřevin můžete stroj osadit hned několika druhy žacích nástrojů. Začínají na šířce pracovního záběru 150 cm s možností odstraňování „náletů“ do průměru 5 cm. Na druhém konci pestré nabídky žacích adapterů nás překvapil Ventrac kvalitním kopírovacím adaptérem o pracovním záběru 211 cm s kvalitou seče vhodnou nejen do městských a zámeckých parků, ale i na sportoviště, jako jsou golfová či fotbalová hřiště. Díky unikátní svahové dostupnosti 58 % se obsluha bude cítit bezpečně i na strmých svazích.

Výška sečení je nastavitelná od 20 mm, a tak se stroj uplatní i u velmi kvalitních trávníků, ale samozřejmě dokáže posekat i vyšší a přerostlou trávu. K traktoru Ventrac můžete během chvilky připojit i třívřetenovou sekačku s výškou střihu už od 10 mm.

Mnohé další aplikace

Jak z uvedeného plyne, Ventrac není jednoúčelová sekačka. Pro většinu aplikací je nejoblíbenější nástavec Tough Deck vhodný též pro sekání velmi vysoké trávy i „náletů“. Tato žací jednotka si hravě poradí i s několikaletými, třeba dvoumetrovými, keři na svazích.

Užitečný je třeba i nástavec na hloubení výkopů pro závlahy a drenáže, který v mžiku změní stroj v korečkové rypadlo nebo nakladač. Z dalšího příslušenství je možné jmenovat radlice a kartáče na úklid sněhu. Při renovacích je možné využít i půdní frézu, přípravu pozemku na setí, sečku anebo třeba aerifikátor. Díky svému vlnitému pohybu dokáže aerifikátor účinně rozrušit a provzdušnit i velmi zhutněný trávník. Samozřejmostí je práce na svazích, kam se běžný aerifikátor za traktorem nemůže odvážit.

Univerzální traktor Ventrac díky různým druhům příslušenství umožňuje uživateli nahradit efektivně a s nízkými náklady rozsáhlý strojový park. Výroba tohoto špičkového profesionálního pomocníka sahá v USA až do roku 1941. V současnosti je Ventrac nejprodávanější malotraktorovou značkou na světě.

Hlavní výhody

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2020)

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down