Výrazná finanční injekce pro tradičního výrobce speciální techniky

Společnost Antonio Carraro SpA, přední světový producent specializovaných traktorů a nosičů nářadí se sídlem v italské Padově získal bankovní úvěr ve výši 7,5 milionu EUR od Cassa Centrale Banca a jejích přidružených úvěrových družstev. Tyto prostředky použije na dlouhodobého plánu rozvoje společnosti o konsolidaci a růstu.

Firmu založil v roce 1910 Giovanni Carraro, otec průkopníka a vynálezce Antonia. Od 70. let minulého století je společnost lídrem v počtu prodaných strojů v Itálii a jedním z předních výrobců kompaktních traktorů v Evropě. V roce 2023 ji získala skupina Milleuno Group vedená Mauriziem Maschiem a Enrico Polem.

Investice do výroby i ekologie

Vysoce diverzifikovaná produkce značky zahrnuje více než 80 modelů pro zemědělství, vinohradnictví a sadařství, stejně tak pro komunální sektor. Filozofii charakterizují neustálé inovace a flexibilní přístup. Každý traktor je šitý na míru podle specifických požadavků zákazníka. Antonio Carraro vyváží do 58 zemí celého světa zhruba 65 % své produkce a pracuje pro ni asi 560 zaměstnanců nejenom v Itálii, ale také v dceřiných pobočkách v Austrálii, Španělsku, Francii a Turecku.

Společnost AC také diverzifikuje své investice do nových a strategických trhů. Současně si uvědomuje potřebu ekologické udržitelnosti, a proto se zaměřuje na snižování svého dopadu na životní prostředí. V této souvislosti vyvíjí také plně elektrické a hybridní traktory. K tomu je majoritním partnerem inovativní firmy ON CHARGE zabývající se elektromobilitou, která nabízí špičková řešení a služby pro nabíjení vozidel a projekty sdílení elektřinou poháněných kol, koloběžek a automobilů. Tato společnost byla založená před několika lety, ale rychle se rozrostla a etablovala se na italském trhu.

Pohled do budoucna

Maurizio Maschio, předseda představenstva Antonio Carraro SpA, uvedl: „Jsme z této dohody velmi nadšení, protože výrazně podpoří růst naší společnosti. Nedávný vzestupný trend nám dal důvěru v nové investice. Dnes je naše společnost strukturovaná a stále více se dívá na budoucnost, k tomu se značkou uznávanou po celém světě pro vysokou kvalitu produktů, inovativní a někdy dokonce unikátní řešení.“*

Foto archiv/Antonio Carraro