15.10.2023 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka v sortimentu do lesa či sadu

Letošní novinkou v sortimentu italského výrobce traktorů Antonio Carraro je model TN 6800 z výrobní řady TORA. Jde o traktor přímo koncipovaný pro práce v lesích či sadech.

Pohonnou jednotkou tohoto lesního traktoru s modernizovanou hydraulikou je čtyřválcový dieselový motor Yanmar s výkonem 66 koní. Převodovka se synchrony umožňuje řazení pojezdu 16 rychlostí směrem vpřed i vzad. Traktor se pohybuje na čtyřech stejně velkých kolech, což přispívá k příznivému rozložení jeho těžiště. Litinový podvozek s uloženou převodovkou je za přední nápravou opatřen centrálním výkyvným kloubem. Systém ACTIO umožňuje podélný výkyv až do ± 15 stupňů. Traktor tak pohodlně zvládá práci v nerovném terénu se stálou trakcí všech kol. Díky krátkému rozvoru a malému poloměru otáčení se traktor velmi dobře pohybuje v úzkých a členitých prostorech. 

Pro práci v lese je stroj vybaven potřebnými ochrannými prvky včetně opancéřování podvozku. Jeho přední tříbodový závěs je připraven k agregaci rampovače, zadní tříbodový závěs s nosností zhruba dvě tuny umožňuje agregaci lesního navijáku. Zadní vývodový hřídel pracuje v režimu 540 ot/min. Traktor je tak ideálním pomocníkem při přibližování dřeva a je připraven i pro zapojení vyvážečky a dalších vhodných pracovních adaptérů.

Kabina traktoru je vybavena pneumaticky odpruženým sedadlem, topením a klimatizací, traktor je homologován pro jízdu na veřejných komunikacích a k jeho řízení stačí obsluze řidičský průkaz skupiny B.

První model tohoto traktoru dodala společnost PEKASS společnosti Lesy hl. m. Prahy, kde bude využitý při přibližování dřeva.*  

1 – Letošní novinkou je lesní traktor Antonio Carraro TN 6800

2 – Traktor je pro práci v lese vybaven potřebnými ochrannými prvky

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down