Dohoda ve prospěch posílení pozice na trhu traktorů

Koncem září byla v sídle významného výrobce traktorové techniky, italské společnosti Antonio Carraro, podepsaná dohoda mezi firmami Antonio Carraro SpA a Carraro SpA – Divisione Agritalia. Dokument položil základy pro spolupráci zejména při prodeji těchto strojů.

Antonio Carraro přispěje svými znalostmi při oslovování italského a mezinárodního trhu, Carraro SpA – Divisione Agritalia poskytne své zkušenosti v oblasti vývoje a výroby speciálních vinohradnických a sadařských traktorů. Dohoda s účinností 1. ledna 2024 umožní prozkoumat a zhodnotit nové synergie v rámci dodávky komponentů ve výrobním řetězci a sdílení osvědčených postupů na trhu traktorových speciálů.

***

Antonio Carraro SpA sídlí v severoitalském městě Campodarsego nedaleko Padovy. Založil ji Giovanni Carraro v roce 1910 a dnes je světovým lídrem ve výrobě kompaktních traktorů pro města, obce a speciální nasazení. Ve svém sídle a pobočkách v Austrálii, Španělsku, Francii a Turecku zaměstnává více než 550 lidí. Prodejní síť čítá přes 600 míst po celém světě.

Carraro SpA – Divisione Agritalia je obchodní divizí Carraro Group s ročním obratem 762 milionů EUR, 3800 zaměstnanci a závody v Itálii, Indii, Číně a Argentině. Zabývá se vývojem, designem a výrobou specializovaných vinohradnických a sadařských traktorů o výkonech od 75 do 120 k. Úzce spolupracuje s dalšími významnými výrobci traktorů, jako například Claas, John Deere, Massey Ferguson a Valtra.

Dovozcem traktorů Antonio Carraro a mnohé další zemědělské, komunální, silniční a podobné techniky je PEKASS a. s.*

Foto archiv/Antonio Carraro