Všestranní siláci stvořeni pro těžké nasazení

Ve švýcarském výrobním závodu v Burgdorfu, který patří do skupiny AEBI Schmidt, se vyrábějí podvozky a pracovní vozidla řady MT (Multipurpose Transporter), tedy víceúčelové nosiče nářadí, které ve své třídě poskytují nejlepší užitné vlastnosti.

AEBI nabízí dva modely nosičů, a to MT 760 a 770, které se vyrábějí jako speciální komunální vozidla kategorie SS.

Největší užitečné zatížení

Shodně mají pod kapotou silný dieselový motor VM od koncernu FPT – konkrétně šestiválcový čtyřapůllitr s výkonem 115 kW (156 k), disponující kroutícím momentem 500Nm již od 1100 ot./min. Motor splňuje nejpřísnější emisní normu EURO 6E.

Oba modely mají vždy šestistupňovou převodovku a pohon 4 x 4 s redukční převodovkou. Šestý rychlostní stupeň má zásadní vliv na celkovou spotřebu PHM. Základem koncepce je šroubovaný žebřinový rám, tuhé nápravy, listové pružiny, tlumiče a stabilizátory. Vozy jsou konstruovány pro agregaci komunálního nářadí, přičemž nabízejí největší užitečné zatížení, ať už pro posypový materiál, vodu na zkrápění nebo převoz nákladu o vysoké hmotnosti. Zkrátka vozidla jsou určena na těžkou práci.

V této kategorii pak uvedené nosiče nabízejí největší užitečné zatížení: MT 760 má celkovou hmotnost 6,5 t a disponuje užitečným zatížením do 3,5 t. MT 770 je pak 7,5 t s užitečným zatížením přes 4,5 t, přičemž maximální zatížení přední nápravy činí 3,1, zadní 4,8 t. Trvalý pohon 4 x 4 s uzávěrkou mezinápravového, zadního i předního diferenciálu společně s redukční převodovkou umožňují nasazení vozidel i v těžkém terénu. V kategorii komunálních nosičů umí takové užitné vlastnosti nabídnout pouze nosiče AEBI MT.

Spolehlivý servis

Společnost HANES disponuje velkým a silným servisním zázemím včetně služeb mobilního servisu. Více než 60% zásahů se odehrává u zákazníka, Dnes nám pro pokrytí České republiky a Slovenska jezdí více než 12 mobilních servisních vozidel. Zabezpečujeme také asistenční služby s vlastní odtahovou službou. O zákazníky se tak staráme komplexně od A do Z,“ uzavírá jednatel firmy HANES Filip Hachle.

(Celý příspěvek vyšel v Komunální technice 6/2024)

Foto/archiv HANES

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down