26.02.2020 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ventrac: stroj pro čtyři roční období

Zejména pro komplexní celoroční údržbu trávníků obcí a měst i ošetřování sportovních ploch je určený malotraktor Ventrac. Samozřejmě nalézá i další uplatnění. K hlavním výhodám patří svahová dostupnost 30° a možnost agregace mnoha druhů příslušenství.

Celosvětově nejprodávanější univerzální svahový nosič slaví úspěchy i v České republice. Každý měsíc přibývají subjekty, u nichž Ventrac nahradil hned několik strojů najednou. To výrazně pomohlo snížit nejen personální obsazenost při jednotlivých zakázkách, ale dosáhnout úspor nákladů nejen díky velmi nízké spotřebě PHM a výjimečnému hodinovému výkonu, ale i nákladům na mzdy spojeným s daným pracovním výkonem.

Na kvalitní i přerostlou trávu

Stroj Ventrac výjimečný jak svou konstrukcí, množstvím přídavných nářadí a adaptérů, tak i nepřekonatelnou svahovou dostupností, v praxi dokazuje, že je kvalitním pomocníkem hlavně při péči o travnaté plochy, ať již se jedná o veřejnou zeleň, zámecké parky, sportoviště nebo velké zahrady, objekty farem a další lokality.

Kloubová konstrukce řízení zaručuje perfektní manévrovatelnost, obratnost i dokonalé objíždění překážek. Díky nízkému těžišti dosahuje svahová dostupnost malotraktoru Ventrac s dvoumontáží kol 30°!!! Pro sekání travin či případné odstraňování náletových dřevin můžete stroj osadit hned několika druhy žacích nástrojů. Začínají na šířce pracovního záběru 150 cm s možností odstraňování „náletů“ do průměru 5 cm. Na druhém konci pestré nabídky žacích adapterů nás překvapil Ventrac kvalitním kopírovacím adaptérem o pracovním záběru 211 cm s kvalitou seče vhodnou nejen do městských a zámeckých parků, ale i na sportoviště, jako jsou golfová či fotbalová hřiště. Díky unikátní svahové dostupnosti 58 % se obsluha bude cítit bezpečně i na strmých svazích.

Výška sečení je nastavitelná od 20 mm, a tak se stroj uplatní i u velmi kvalitních trávníků, ale samozřejmě dokáže posekat i vyšší a přerostlou trávu. K traktoru Ventrac můžete během chvilky připojit i třívřetenovou sekačku s výškou střihu už od 10 mm.

Mnohé další aplikace

Jak z uvedeného plyne, Ventrac není jednoúčelová sekačka. Pro většinu aplikací je nejoblíbenější nástavec Tough Deck vhodný též pro sekání velmi vysoké trávy i „náletů“. Tato žací jednotka si hravě poradí i s několikaletými, třeba dvoumetrovými, keři na svazích.

Užitečný je třeba i nástavec na hloubení výkopů pro závlahy a drenáže, který v mžiku změní stroj v korečkové rypadlo nebo nakladač. Z dalšího příslušenství je možné jmenovat radlice a kartáče na úklid sněhu. Při renovacích je možné využít i půdní frézu, přípravu pozemku na setí, sečku anebo třeba aerifikátor. Díky svému vlnitému pohybu dokáže aerifikátor účinně rozrušit a provzdušnit i velmi zhutněný trávník. Samozřejmostí je práce na svazích, kam se běžný aerifikátor za traktorem nemůže odvážit.

Univerzální traktor Ventrac díky různým druhům příslušenství umožňuje uživateli nahradit efektivně a s nízkými náklady rozsáhlý strojový park. Výroba tohoto špičkového profesionálního pomocníka sahá v USA až do roku 1941. V současnosti je Ventrac nejprodávanější malotraktorovou značkou na světě.

Hlavní výhody

  • Výkonný, ale relativně lehký komplexní stroj nedělá stopy na trávníku především díky dvoumontáži kol, tvrzené konstrukci a nízkému těžišti.
  • Kloub ve středu rámu umožňuje zadním kolům kopírovat dráhu těch předních.
  • Snadná montáž/demontáž kabiny + snadný přístup k motoru.
  • velmi rychlá výměna příslušenství (1. příklad ‒ varianta se sněhovou frézou KX523, která se šířkou záběru 132 cm odhází přibližně 2 tuny sněhu za minutu do vzdálenosti až 12 metrů, nebo 2. příklad ‒ v agregaci s aerifikátorem EA 600 představuje Ventra jediný stroj na světě, který umí aerifikovat i svažité plochy.
  • 30° svahová dostupnost – 30 různých druhů příslušenství, některé zachycují doprovodné snímky.

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down