10.11.2023 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velká přehlídka komunální techniky v Bělé pod Bezdězem

Louka za městem Bělá pod Bezdězem se v úterý 17. října 2023 zaplnila stroji určenými zejména pro letní a zimní údržbu v obcích a městech. Patronát nad přehlídkou komunální techniky měly kromě pobočky PEKASS Milovice i místní technické služby, které spolu se zástupci města ochotně poskytli vhodnou lokalitu pro uskutečnění předváděcí akce.

Návštěvníků přišlo dost a díky velkému výběru komunální a další techniky vhodné k celoroční údržbě silnic, chodníků, okolí cest, cyklostezek nebo i pro majitele sportovních areálů, sadů či vinic, se rozhodně měli nač dívat. Podzimní pěkné počasí umožnilo pořadatelům akce vše předvést a účastníkům si vše osahat nebo i vyzkoušet a projet se s vystavenými malými i velkými stroji. 

Dominovaly především dvě značky

Největší přehlídka se týkala zejména sortimentu malotraktorů a komunálních nosičů Antonio Carraro a profesionálních sekaček GRILLO. Nedílnou součástí vhodné údržby bývají mnohdy mulčovače a štěpkovače. Tento segment v Bělé pod Bezdězem zastupovaly značky BERTI a JBM. Na louce nechyběly ani další typy strojů vhodné pro další činnosti a nasazení v komunální sféře (traktory JCB Fastrac, manipulátory či malé kloubové nakladače JCB).

Kromě strojů se na akci prezentovaly firmy Milwaukee s komplexní nabídkou profi aku nářadí a FORMECH logistic (e-shop s bohatým sortimentem náhradních dílů, nářadí a hraček se zemědělskou a komunální tematikou).

Prezentace strojů JCB

Přehlídku po úvodním slovu generálního ředitele společnosti PEKASS Ing. Radka Maška zahájil představením strojů JCB produktový manažer Ing. Michal Anton. Ten pro návštěvníky vytipoval dva nejčastěji používané stroje, a to kloubový nakladač JCB 403 a malý manipulátor JCB 525-60. Oba žlutí kompaktní pracanti si zejména v technických službách, kde již zastávají mnoho práce, nemusejí opodstatněnost svého pořízení vůbec obhajovat.

Větší práce hlavně na silnicích a v jejich okolí zastanou traktory JCB Fastrac doplněné buď o příkopová ramena, nebo agregované se sypači a sněžnými pluhy, o čemž přítomné v krátkosti informoval produktový manažer traktorů Ing. Jan Mrkos.

Malotraktory v řadě variant

Největší palební sílu v podobě veškerého dalšího sortimentu komunální techniky představil produktový manažer celé této sekce David Procházka. Postupně před přítomné odborníky z řad měst, obcí a technických služeb najížděly malotraktory Antonio Carraro s různými agregovanými pracovními nástroji. Představily se například modely TTR 8900 R, TTR 440 HST, TIGRE 3800 a další.

Žací stroje – volba podle potřeby

I když už sezóna sečení travin je letos takřka u konce, zájem o profesionální sekačky GRILLO neutuchá. Zde, na louce v Bělé, byly k vidění a připraveny i k vyzkoušení snad všechny modely – FD 2200, FD 900, FD 500, FD 450, FX 27 a malá mulčovací „motokára“ CLIMBER 10. PEKASS prodává i profesionální štěpkovače a na místě jeden k vyzkoušení byl, a to model JBM 521.

Celý den byl ve znamení malých i větších strojů v aktivní činnosti a dokonce tři nejlepší jezdci, kteří se zúčastnili jízdy zručnosti se sekačkou GRILLO FX 27 (s pákovým řízením), si odnesli pěkné ceny. Kvalitní a chutné občerstvení bylo jen pověstnou třešničkou na úterním komunálním dortu, který pro návštěvníky připravili pracovníci společnosti PEKASS.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down