Univerzální nosiče při péči o zeleň

Zkvalitňování životního prostředí v našich městech a obcích je důležitou prioritou nejen z důvodů zdravotních, ale i estetických, funkčních nebo relaxačních… Jedna z činností, která vede k tomuto cíli, je zakládání a údržba zeleně.

Většina odpovědných pracovníků si tento aspekt dobře uvědomuje a investuje do této činnosti poměrně velké prostředky.

Zelené plochy v městech a obcích totiž mají některé jedinečné vlastnosti a úkolem současné generace je využívat venkovní prostředí nejen pro účely produkční, ale je potřeba zvyšovat a využívat funkce krajinotvorné, ekologické, rekreační, vodohospodářské, sportovní, estetické, protierozní a další.

Multifunkce výhodou

To vše s sebou nese kromě jiného i nemalé požadavky na techniku. V případě menších obcí musí stroje splňovat jednak vysoké nároky na spolehlivost, výkonnost, ale hlavně na multifunkčnost.

Máte těžký terén? Nedostupná místa? Obsluhujete úzké prostory? Převážíte zeminu, mulčovací kůru, sadbu? Pracujete ve výškách? Řešíte zavlažování? Odvážíte biologický odpad? Uklízíte komunikace, prostranství? Je ekonomicky neúnosné pořizovat na každou tuto činnost speciální techniku?

Vhodným řešením a odpovědí na tyto otázky jsou právě univerzální nosiče nářadí, které plně nahradí jednoúčelové stroje. Dosáhnete tak nejvyšší kvality a výkonnosti při optimálních celkových investičních a provozních nákladů.

Piaggio

Jednou z možností je vozidlo Piaggio ve verzi střihový zdvih s klecovou sklápěcí korbou s objemem ložné plochy 2,8 m3 a současně pracovní plošinou, která dokáže zaměstnance vyzvednout až do výše 149 cm nad zem. Tato sestava dovede naložit a odvézt biologický materiál a obsluha za několik sekund, s pomocí dálkového ovladače, dokáže díky vykládkové hraně ve výši 170 cm vysypat obsah korby do připraveného velkoobjemového kontejneru. Zaujmou také parametry tohoto malého užitkového vozidla s celkovou šířkou 1,5 m, délkou 3,5 m a hmotností nepřesahující 1500 až 1700 kg.

Bonetti

Větší a výkonnější vozidlo Bonetti FX100 4 x 4 s možností volby celkové hmotnosti 3,5 nebo 5,5 tuny můžete mít v kategorii pracovní stroj, což je ekonomicky velmi zajímavá varianta. S šířkou pouhých 165 cm a výškou 210 cm se Bonetti vejde i do úzkých průjezdů. Technické parametry jej řadí k nejsilnějším užitkovým vozům s pohonem 4 x 4 ve své kategorii.

Značnou výhodou je jednoduchý systém výměny nářadí a široká škála přídavných zařízení, které umožní využívat stroj celoročně. Vozidla se dodávají v různých modifikacích, jako klasická verze podvozek k dostavbě nebo třístranný sklápěč. Z možného příslušenství jmenujme například vysokozdvižnou plošinu nebo hákový kontejnerový nosič. Kropicí nástavba se uplatní při zalévání zeleně i údržbě komunikací.

Díky širokému portfoliu dodávaných vozidel, jejich variant a dlouhodobé spolupráci s výrobci i dodavateli příslušenství, je společnost I-TEC Czech připravena navrhnout optimální specifikaci vozů po stránce technické a funkční, ale i co se týká financování a ekonomiky.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down