30.12.2023 | 02:12

Stroje pro efektivní řešení nakládání s odpady

Již téměř patnáct let působí na českém a slovenském trhu společnost MOUDER s. r. o. Za tu dobu se stala dodavatelem, servisním a projekčním partnerem všech významných hráčů operujících na odpadovém trhu. Nabízí kompletní služby: od návrhu sofistikovaných linek na zpracování odpadů, přes překladiště až po dodávky individuálních zařízení od německých výrobců.

Jako klíčový základ úspěchu se ukazuje potřeba vlastního servisního krytí. To se postupem času firmě MOUDER podařilo vypracovat do podoby kvalifikovaného pravidelně školeného servisního týmu, který pokrývá veškeré potřeby klientů včetně montáže a zprovoznění nových linek a zařízení a školení obsluhy. Daří se také držet nadstandardní dojezdové servisní lhůty do tří dnů, což je jednoznačně nejvíc uživatelsky přínosné pro koncové uživatele, zejména ty s režimem nepřetržitého provozu.

Servisní tým společnosti MOUDER si poradí také se složitými a časově náročnými repasemi strojů – ve vlastní provozovně v Synči nebo u zákazníka. Firma samozřejmě disponuje skladem náhradních dílů, z nichž má většinu skladem. Další lze objednat u německého výrobce s akceptovatelnou lhůtou dodání přímo uživateli.

Výkon a spolehlivost

V rámci širokého produktového portfolia se v posledním období navýšily dodávky velkokapacitních lisů na hutnění papírového nebo plastového odpadu, drtiče na biomasu, vybavení sběrných dvorů, například válcové drtiče, malé balíkovací lisy, lisovací kontejnery nebo speciální linky, například na výrobu tvarovaných biopaliv apod. Dodávky částečně kopírují poptávku vytvořenou dotační pobídkou.

U klientů bodují praxí prověřená, výkonná a spolehlivá zařízení. Odběratelé rozšiřují a doplňují své provozy o další, osvědčené stroje nebo v rámci rozvoje o techniku s větším výkonem. Při správné péči nejsou výjimkou v provozech pracující skutečně stará, funkční zařízení. Kuriozitou jsou pak velkokapacitní lisy nebo lisovací kontejnery vyrobené ještě před revolucí.

Osvědčené značky

Společnost MOUDER za trh zavedla a výhradně zastupuje již mnoho let techniku těchto německých výrobců: HUSMANN, HEGER, KADANT PAAL, SPALECK, WEIMA, WESTERIA a irského výrobce lisů C. K. INTERNATIONAL. Všechny tyto značky jsou celosvětově známé a lze je označit jako synonyma spolehlivosti v odpadovém hospodářství.

Koncovými zákazníky jsou velké, nadnárodní odpadové společnosti, technické služby měst a obcí, jakož i přímo města a obce, skládky, kompostárny, sběrné dvory a společnosti zpracovávající speciální odpad. Na webových stránkách společnosti MOUDER je k vidění několik názorných videí přímo z provozů.

Foto archiv/MOUDER

(Celý příspěvek vyšel v Komunální technice 12/2023)