13.10.2020 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Povedené předvádění v kompostárně Pelhřimov

Pro kompostování bioodpadů musí být zabezpečeny optimální podmínky pro činnost žádoucích mikroorganismů, což znamená zajistit zrnitostní úpravy rostlinné biomasy na bázi dřevin s následující homogenizací zpracovávaných surovin. Oba kroky jsou významným intenzifikačním faktorem urychlujícím zrání kompostu.

V areálu Kompostárny Pelhřimov připravila firma MOUDER s. r. o. předvádění strojů společnosti HUSMANN – ZERKLEINERUNGS – KOMPOSTIERUNGS - TECHNIK z Německa, jehož je generálním zástupcem pro český a slovenský trh.

Aby si účastníci akce v Pelhřimově udělali představu o tom, jak výše uvedeným požadavkům odpovídají vlastnosti různých typů drtičů, byly předvedeny dva stroje firmy HUSMANN pro jemnou desintegraci dřevnaté hmoty:

- rychloběžný drtič dřeva a biomasy HFG V

- rychloběžný drtič dřeva a biomasy HFG II

Šlo o dva rychloběžné drtiče stejné konstrukce, které se však významně liší v řadě technických a provozních parametrů.

Rychloběžný drtič HFG II je svojí výkonností a rozměry vhodný spíše pro komunální sféru a firmy zabývající se zahradnickými pracemi, firmou Husmann byl pro tuto oblast speciálně vyvinutý. Servis, hlavně výměny drticích kladiv, je technicky méně náročný, podle typu drceného materiálu je životnost kladiv 200 – 400 Mh.

Druhý největší a nejvýkonnější model značky Husmann je rychloběžný drtič HFG V. Svojí výkonností, avšak i rozměry, nahradí dva stroje nižší kategorie. Je vhodný pro drcení rozměrných dřevních surovin počínaje zbytky z lesní těžby, starých stromů až po zelený bioodpad. Avšak zvládne například i drcení palet či dřevěného nábytku.

Vhodný je pro práci ve velkých podnicích, které zpracovávají každodenně velké množství dřevních materiálů. Jelikož jde o mobilní stroj, většinou nepracuje pouze v podniku majitele, ale přejíždí do různých zařízení, kde formou služby zpracovává materiál přímo na místech svozu.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down