Výkonné stroje nejenom na biomasu

Společnost MOUDER s. r. o., založená v roce 2008, funguje na českém trhu jako plnohodnotné zastoupení německé značky HUSMANN. Již téměř deset let působí v provozovně v Synči, která skýtá dostatek prostoru pro servisní zázemí a skladové prostory.

Firma dosáhla v ČR pozice významného dodavatele zařízení nejen pro zpracování biomasy, ale i odpadů včetně složitých materiálů z výrobní činnosti. Je zavedeným partnerem nadnárodních společností nakládajících s odpady, měst, obcí, podniků technických služeb nebo kompostáren.

Komplexní řešení

„Nabízíme technologické návrhy řešení, dodávky, stavbu a montáž zařízení, jeho uvedení do provozu a poprodejní péči včetně dodávek originálních náhradních dílů. Servisem se zabývají proškolení zaměstnanci z oboru elektro a hydrauliky. Odběratelům pomáháme s dotační aktivitou prostřednictvím osvědčených partnerů, a jsme tak dodavatelem dlouhé řady zařízení s podporou dotačních titulů,“ vysvětluje ředitel společnosti Adolf Mouder a pokračuje:

„Rozsáhlou aktivitou posledních let se stalo vybavení sběrných dvorů, kompostáren nebo technických služeb měst a obcí moderním zařízením na zpracování odpadů. Potřeby uživatelů pokrývá široký program technologií z oblasti lisovací, drtící techniky a speciálních zařízení. Jedná se třeba o překladové stanice, lisovací kontejnery, nízko a velkokapacitní lisy na plast a papír, pomaloběžné, rychloběžné a válcové drtiče. Ze specialit uvedu například mobilní ramenové válcové drtiče GT 1750 pro redukci velkoobjemového materiálu.“

Osvědčená technika

U zařízení pro zpracování biomasy dominují rychloběžné kladivové drtiče nebo štěpkovače značky Husmann, která již v českém prostředí zdomácněla. Podle Adolfa Moudera se v kompostárnách, u technických služeb a jiných velkokapacitních zpracovatelů dlouhodobě osvědčují drtiče Husmann typu HFG IV, V nebo HFGVI, což jsou typy oblíbené pro zpracování biomasy a dřevěného odpadu, jako jsou palety, velkoobjemový a další materiál.

„Uživatelé sázejí na osvědčené, spolehlivé a robustní rychloběžné drtiče řady HFG a pomaloběžné HL. Menší provozy volí modely HFG II, které dostatečně pokryjí potřebu zpracování materiálu z údržby zeleně, dřevního odpadu a další biomasy. Pracovní ústrojí tvoří obnovitelná kladiva, odolná proti opotřebení způsobené například příměsí nečistot v biomase. Stacionární nebo mobilní drtiče jsou variabilní s ohledem na druhu pohonu. Ve standardu je dálkové ovládání, hydraulicky odklápěné síto nebo automatická reverzace jako opatření proti přetížení. Příplatkovým, ale hojně využívaným vybavením, je magnetický odlučovač nebo hydraulický pojezd,“ uzavřel Adolf Mouder.*

Foto archiv/MOUDER

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2023)

K obrázkům:

1: Pomaloběžný drtič HL 1622 na pásovém podvozku pracuje v Bratislavě

2: Rychloběžný typ HFG V je určený pro velkokapacitní zpracování biomasy

3: Válcový drtič v mobilní modifikaci

4: Výkonný model HFG IV při zpracování biomasy v kompostárně

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down