18.11.2017 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stroje pro efektivnější zimní údržbu

Z techniky Bucher jsou známé především zametací stroje, které patří mezi špičku na trhu. Prémiové značky Gmeiner, Assaloni a Giletta patří taktéž do holdingu Bucher Municipal, a proto mají stejnojmenné označení. Podívejme se na nabídku s důrazem na inovace, které mohou zefektivnit zimní údržbu komunikací.

Pro zimní údržbu komunikací nabízí Bucher úplnou škálu techniky, zejména sypače, postřikovače, sněhové radlice a frézy, ale i speciály pro úklid a údržbu letišť.

„Nová řada sypačů Phoenix se šnekovým nebo řetězovým vynášecím systémem, který je také nabízen s plně elektrickým pohonem, nese označení Electra. Velice snadno se agreguje s jakýmkoli podvozkem. Základní verze je poháněna bateriemi, které vydrží na jedno nabití čtyři nebo osm hodin provozu. Sypač může být vybaven pátým kolem, které pohání alternátor prodlužující životnost baterií, jež jsou snadno a rychle vyměnitelné. Elektrický pohon je účinný a efektivní a provoz je stoprocentně ekologický. Nástavba pracuje naprosto nezávisle na podvozku a její vyprázdnění je zhruba o 45 % lacinější než u klasických sypačů podobného objemu. Phoenix Electra kromě připojení ovladače, které může být také bezdrátové, přes bluetooth, nevyžaduje od podvozku žádný zdroj energie. Sypač je tedy zcela ekologický, nehrozí žádný únik hydraulického oleje, neboť je stoprocentně elektrický, vysvětluje jednatel firmy HANES Filip Hachle.

„Segmentové radlice jsou k dispozici ve dvou kategoriích: lehká řada Gmeiner Ramox má šířku 2,6 až 3,6 metru a hodí se pro nosiče o hmotnosti od 12 do 26 tun, těžká řada Assaloni 4GS a 5GS má potom šířku 3,2 až 5,5 m. Pro silniční a dálniční použití jsou určeny unikátní monolitické radlice řady A90 nebo teleskopické Assaloni TE. Radlice složené ze dvou segmentů TE90S mohou mít záběr 3 až 4, respektive 3,5 až 4,5; 4 až 5 nebo 4,2 až 5,2 metru. Největší model TE90X je pak složený ze tří segmentů a má záběr 4,2 až 7 metrů. Souprava dvou vozidel s tímto pluhem nahradí tři dálniční speciály s radlicemi o šíři 4,5 až 5 m. Typ TE90X má minimální průjezdnou šířku 3,6 m,“ doplňuje Filip Hachle.

Především jako prevence proti námraze na vozovce slouží postřikovače. HANES je nabízí v podobě Giletta řady CL se šířkou postřiku 3,5–17,5 m a objemem nádrží 8000 až 18 000 litrů. Pohon je možný od hydrauliky nosiče nebo pomocí vlastního motoru. Nastavit lze symetrický anebo asymetrický postřik.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2017)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down