27.11.2020 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stroje, které nezahálejí ani v zimě

Základem parku techniky u mnoha správců veřejných prostranství, komunikací a chodníků se stala vozidla s možností celoročního nasazení. Požadavek na jejich co nejširší využití a s ním spojené rozmanité činnosti vychází ze střídání čtyř ročních období, které s sebou přinášejí odlišné klimatické podmínky.

U techniky pro údržbu komunikací se používá několik koncepcí nosičů pracovního příslušenství postavených na bázi komunálních nákladních vozidel, a to obvykle s pohonem 4 × 4.

Víc než nákladní vozy

Jednou z možností jsou speciální nosiče výměnných nástaveb s výbavou také pro zimní údržbu - například odklízení sněhu, posyp vozovek či v příznivém klimatickém období opravy vozovek. Tyto stroje bývají obvykle osazeny radlicemi, kartáči a sypači.

Mezi významné víceúčelové nosiče výměnných nástaveb, které se používají pro celoroční údržbu komunikací, a současně jsou synonymem pro univerzálnost, profesionalitu, provozní a ekonomickou výhodnost jednotlivých koncepcí, se v posledním období stávají vozidla značek Bonetti a Piaggio (foto). Nejsou tedy jen nákladními vozy, ale nabízejí originální propracovanou koncepci i systém výměny pracovních nástaveb.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down