04.01.2022 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S rohožemi proti vlhku a nečistotám

Podzim vrcholí a brzy přijde zima. Rozbředlý sníh, vlhko a špína se v chladném počasí dostávají snadno do budov, což zejména v jejich vstupních nebo průchozích prostorech nepůsobí pěkně. Ať už jde o obchod, průmysl nebo gastronomii, všude na znečištěných a kluzkých podlahách navíc hrozí nebezpečí úrazu. Jedná se tak o rizikový faktor nejen pro zákazníky, ale také vlastní firemní tým a dodavatele.

Těmto nepříjemnostem lze předejít například včasným výběrem kvalitních a praktických rohoží MEWA.

Čistota je jistota

Na základě výsledků mnoha testů lze se vší zodpovědností říci, že fungují dokonale. Kompletně, až do posledního vlákna, pohlcují vlhkost, špínu, sůl, kamínky i prach. Nečistota zůstane v rohoži, neroznáší se do jiných místností a zabrání se předčasnému opotřebení podlahy.

Mokrý sníh, bláto, prach a špína podlahám škodí. Správným výběrem rohoží ale mohou zůstat uchráněny před nepřízní počasí a dalšími vlivy. Rohože efektivně zachycují nečistoty, díky jedinečné vrstvě na spodní straně se na nich netvoří záhyby a nekloužou. Udržovaný a čistý vstupní prostor je navíc vizitkou každé společnosti.

Praní a servis v ceně

Pokud si zákazník rohož nepronajme, ale koupí, musí se o její údržbu starat sám. Čištění a výměna špinavých rohoží jsou spojené s náklady a organizačními výdaji, což mnoho správců budov podceňuje. Rohože se musejí pravidelně a profesionálně prát, aby neztratily své vlastnosti.

Tuto logistickou výzvu přenechává stále víc podniků specializovaným poskytovatelům služeb, jako je například společnost MEWA. Ta špinavé rohože v požadovaných intervalech vyzvedne, vymění za nové, vyčistí je v průmyslových prádelnách a opět je vrátí do oběhu. Rychle, jednoduše a bez zbytečných pořizovacích nákladů.

Nabídku využívá mnoho zákazníků, což dokládá i skutečnost, že MEWA ročně vypere více než 2,9 milionů rohoží. Navíc s ohledem k životnímu prostředí a ve vlastních speciálně vyvinutých mycích linkách.

Není rohož jako rohož

Existují různé druhy rohoží, které udržují venkovní, průchozí a vnitřní prostory snadno a efektivně čisté. Jejich volba zpravidla závisí na dané lokalitě a místě využití.

Ve vstupních prostorech, kde se vyskytují převážně hrubé nečistoty a přechází se například z dílny do administrativních oddělení či do jiných místností, najde uplatnění vysoce odolná štětinová rohož MEWA. Vydrží silnou zátěž a hodí se k zachycení nečistot nebo bláta.

Klasická rohož MEWA je ideální pro vnitřní využití, například ve vstupních halách a recepcích, v prodejnách i před výtahy. Díky reprezentativnímu vstupnímu prostoru se zákazníci a hosté budou cítit dobře hned po příchodu do firmy. Kvalitní zpracování rohoží zabraňuje roznášení prachu a nečistot. Jsou protiskluzové, nekrabatí se, vypadají dlouho čistě a jsou bez nepříjemného zápachu.

MEWA nabízí kromě toho také univerzální rohož pro každé roční období. Všechny jsou k dostání v rozmanitých barvách, velikostech a ladí s různými styly interiérů.

Společnost MEWA byla založená v roce 1908. Dnes se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu. Se svými 45 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. To vše včetně údržby, servisu, skladování a logistiky. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu pod značkou World Wide Work by MEWA.

O přibližně 190 000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5700 zaměstnanců. Roku 2020 dosáhla skupina MEWA obratu 745 milionů eur a stala se tak lídrem v oblasti textilního managementu. Společnost získala řadu ocenění za svůj závazek k udržitelnosti, zodpovědné chování a řízení značky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down