Podzim vrcholí a brzy přijde zima. Rozbředlý sníh, vlhko a špína se v chladném počasí dostávají snadno do budov, což zejména v jejich vstupních nebo průchozích prostorech nepůsobí pěkně. Ať už jde o obchod, průmysl nebo gastronomii, všude na znečištěných a kluzkých podlahách navíc hrozí nebezpečí úrazu. Jedná se tak o rizikový faktor nejen pro zákazníky, ale také vlastní firemní tým a dodavatele.

Těmto nepříjemnostem lze předejít například včasným výběrem kvalitních a praktických rohoží MEWA.

Čistota je jistota

Na základě výsledků mnoha testů lze se vší zodpovědností říci, že fungují dokonale. Kompletně, až do posledního vlákna, pohlcují vlhkost, špínu, sůl, kamínky i prach. Nečistota zůstane v rohoži, neroznáší se do jiných místností a zabrání se předčasnému opotřebení podlahy.

Mokrý sníh, bláto, prach a špína podlahám škodí. Správným výběrem rohoží ale mohou zůstat uchráněny před nepřízní počasí a dalšími vlivy. Rohože efektivně zachycují nečistoty, díky jedinečné vrstvě na spodní straně se na nich netvoří záhyby a nekloužou. Udržovaný a čistý vstupní prostor je navíc vizitkou každé společnosti.

Praní a servis v ceně

Pokud si zákazník rohož nepronajme, ale koupí, musí se o její údržbu starat sám. Čištění a výměna špinavých rohoží jsou spojené s náklady a organizačními výdaji, což mnoho správců budov podceňuje. Rohože se musejí pravidelně a profesionálně prát, aby neztratily své vlastnosti.

Tuto logistickou výzvu přenechává stále víc podniků specializovaným poskytovatelům služeb, jako je například společnost MEWA. Ta špinavé rohože v požadovaných intervalech vyzvedne, vymění za nové, vyčistí je v průmyslových prádelnách a opět je vrátí do oběhu. Rychle, jednoduše a bez zbytečných pořizovacích nákladů.

Nabídku využívá mnoho zákazníků, což dokládá i skutečnost, že MEWA ročně vypere více než 2,9 milionů rohoží. Navíc s ohledem k životnímu prostředí a ve vlastních speciálně vyvinutých mycích linkách.

Není rohož jako rohož

Existují různé druhy rohoží, které udržují venkovní, průchozí a vnitřní prostory snadno a efektivně čisté. Jejich volba zpravidla závisí na dané lokalitě a místě využití.

Ve vstupních prostorech, kde se vyskytují převážně hrubé nečistoty a přechází se například z dílny do administrativních oddělení či do jiných místností, najde uplatnění vysoce odolná štětinová rohož MEWA. Vydrží silnou zátěž a hodí se k zachycení nečistot nebo bláta.

Klasická rohož MEWA je ideální pro vnitřní využití, například ve vstupních halách a recepcích, v prodejnách i před výtahy. Díky reprezentativnímu vstupnímu prostoru se zákazníci a hosté budou cítit dobře hned po příchodu do firmy. Kvalitní zpracování rohoží zabraňuje roznášení prachu a nečistot. Jsou protiskluzové, nekrabatí se, vypadají dlouho čistě a jsou bez nepříjemného zápachu.

MEWA nabízí kromě toho také univerzální rohož pro každé roční období. Všechny jsou k dostání v rozmanitých barvách, velikostech a ladí s různými styly interiérů.

Společnost MEWA byla založená v roce 1908. Dnes se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu. Se svými 45 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. To vše včetně údržby, servisu, skladování a logistiky. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu pod značkou World Wide Work by MEWA.

O přibližně 190 000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5700 zaměstnanců. Roku 2020 dosáhla skupina MEWA obratu 745 milionů eur a stala se tak lídrem v oblasti textilního managementu. Společnost získala řadu ocenění za svůj závazek k udržitelnosti, zodpovědné chování a řízení značky.*

Společnost MEWA vyvinula třetí variantu ochranného oblečení pro sváření. Nová bezpečná řada z kolekce MEWA Dynamic nabízí kromě účinné ochrany také volnost pohybu, pohodlí a slušivý vzhled i při náročné práci.

Svářeči potřebují speciální ochranné oblečení. Kdo sváří jen občas, potřebuje jiné vybavení než ten, který se této činnosti v práci věnuje neustále. Aby bylo možné vyhovět různým požadavkům zákazníků, vyvinula firma MEWA jako přední poskytovatel textilních služeb nové ochranné oděvy určené speciálně pro sváření. A to již dokonce ve třech variantách.

Připravila oblečení s názvem Flame Advanced, které se hodí při častějším svařování. Na trh bude uvedeno v polovině roku 2020. Ti, kteří jsou při své práci neustále vystaveni extrémním podmínkám, mohou využívat oděvy MEWA Dynamic Flame Extreme. Pevná látka nabízí dokonalou ochranu při tepelném zpracovávání kovů. Kolekce najde uplatnění ve strojírenství, automobilovém průmyslu, ocelářství, při konstruování různých zařízení nebo v loděnicích. Oděv MEWA Dynamic Flame je vhodný pro příležitostné sváření. Chrání před malými okujemi, při krátkodobém kontaktu i před plameny a sálajícím teplem. Elektrikáři a údržbáři, kteří svařují jen občas, totiž potřebují mít také dobré vybavení.

Toto rozdělení slouží pouze jako příklad. „Výběr vhodného ochranného oblečení se vždy řídí bezpečnostní analýzou pracoviště tak, jak ji vypracuje zaměstnavatel,“ vysvětluje Antonín Krejčí, jednatel MEWA Textil-Service s. r. o. Nový typ ochranného oděvu je tak dalším krokem v řadě Dynamic od společnosti MEWA. Vyznačuje se maximální volností při pohybu, pohodlným nošením a moderním vzhledem. „Ochranné oděvy ladí k běžnému pracovnímu oblečení. Všichni zaměstnanci tak mohou mít oblečení ve stejném stylu,“ doplňuje Antonín Krejčí.

MEWA nabízí oděvy na principu sharingu. Zákazníci tak mohou přenechat specialistům celou řadu úkolů od shánění oblečení až po jeho skladování nebo odbornou péči o textil. K tomu se přidává i možnost neustálého přizpůsobování potřebám klientů, například když někdo v týmu potřebuje další kalhoty, nebo přijde nový zaměstnanec či zaměstnankyně.

MEWA Textil-Management

Společnost MEWA se svými 45 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu.

O téměř 200 000 zákazníků z oblasti průmyslu, řemesla, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5600 zaměstnanců. Roku 2018 dosáhla skupina MEWA obratu 704 milionů eur. Společnost MEWA byla založena roku 1908 a v současnosti se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu.

V listopadu 2013 se dostala MEWA mezi tři favority Německé ceny trvale udržitelného rozvoje v kategorii Německé produkty/služby. Loni byla již počtvrté oceněna nakladatelstvím Deutsche Standards Značkou století a podruhé byla roku 2015 vyznamenána jako Vedoucí světová značka.*

Další informace najdete na: https://www.mewa.cz/

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down