28.04.2020 | 06:04

Patnáct úspěšných let na českém trhu

Jihokorejské traktory TYM u nás už zdomácněly. Jsou vyhledávané především pro uplatnění v komunální sféře, na zemědělských farmách, v zahradnictví a ovocnářství a dalších oborech. Silnou pozici mají také na sportovištích.

O spolehlivosti techniky TYM se už patnáct let přesvědčují české a slovenské obce, farmy či živnostníci. Slouží jim zpravidla pro zimní a letní údržbu komunikací a zeleně, práci s čelním nakladačem, úklid či při náročném nasazení v lese. Některé z aplikací znázorňují připojené obrázky.

Celosvětové renomé

Společnost TYM (Tong Yang Moolsan) se sídlem v jihokorejském Soulu byla založena v roce 1960. Letos završuje šest dekád zkušeností s vývojem, výrobou a distribucí strojů a příslušenství do celého světa. Závod koncernu TYM teď vyrábí více než 16 000 traktorů ve výkonovém rozpětí 19 až 130 koní ročně.

Není překvapením, že pro výrobce je standardem vynikající poměr kvality, výkonu a ceny. Pokrokově smýšlející management společnosti TYM čerpá ze zkušeností pracovníků vlastního výzkumně vývojového centra a také ze spolupráce s renomovanými dodavateli komponentů pro traktorové odvětví.

Důraz je kladen na komfort, vynikající ergonomii ovládání a ekonomiku provozu. V těchto atributech se stroje TYM mohou směle srovnávat s předními světovými výrobci traktorů v dané kategorii. Také někteří z nich důvěřují kvalitě této jihokorejské techniky natolik, že i pod jejich vlastní značkou můžeme v rámci OEM spolupráce najít traktory TYM.

Zkrátka – pro svou spolehlivost si značka TYM vybudovala dobré jméno nejen v Asii a Evropě, ale také na dalších kontinentech. Stejně tak tomu je i v České republice a na Slovensku.

Letos zásadní novinky

Traktory TYM mohou být v kategorii do 50 koní vybaveny podle potřeb uživatele mechanickou nebo hydrostatickou převodovkou. Ve vyšším výkonovém segmentu zákazníci volí mezi mechanickou převodovkou se synchronizovanou reverzací a řazením zpětného chodu pod zatížením PowerShuttle.

K dodavatelům motorů pro menší modely patří Mitsubishi a Yanmar, u středních a vyšších výkonových variant se uplatňují britské pohonné agregáty Perkins nebo německé Deutz.

Traktory TYM přicházejí pro nadcházející období se zásadními novinkami. U některých modelů dojde ke kompletnímu faceliftu a úpravě označení. Na trh budou uvedeny úplně nové modely, konkrétně TYM T475, T495 a T575. Změny se nebudou týkat jen exteriéru. Nově budou všechny tato traktory pro evropský trh osazené motory se systémy pro snížení exhalací, které již budou splňovat novou emisní normu STAGE V.

Ostřílený tým

Výhradním dovozcem traktorů TYM do České republiky a na Slovensko je již patnáct let společnost TYM Central Europe s. r. o. disponující vlastním odborným personálem pro servis, náhradní díly a poradenství nejen k traktorům, ale i široké škále příslušenství. Její síť komplexně pokrývá území obou států bývalé federace.

Centrální sklad náhradních dílů pro Česko a Slovensko se nachází v Brně, ten ústřední pro celou Evropu je potom pod taktovkou výrobce techniky TYM zavedený v Nizozemsku.*

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2020)