Jihokorejské traktory TYM u nás už zdomácněly. Jsou vyhledávané především pro uplatnění v komunální sféře, na zemědělských farmách, v zahradnictví a ovocnářství a dalších oborech. Silnou pozici mají také na sportovištích.

O spolehlivosti techniky TYM se už patnáct let přesvědčují české a slovenské obce, farmy či živnostníci. Slouží jim zpravidla pro zimní a letní údržbu komunikací a zeleně, práci s čelním nakladačem, úklid či při náročném nasazení v lese. Některé z aplikací znázorňují připojené obrázky.

Celosvětové renomé

Společnost TYM (Tong Yang Moolsan) se sídlem v jihokorejském Soulu byla založena v roce 1960. Letos završuje šest dekád zkušeností s vývojem, výrobou a distribucí strojů a příslušenství do celého světa. Závod koncernu TYM teď vyrábí více než 16 000 traktorů ve výkonovém rozpětí 19 až 130 koní ročně.

Není překvapením, že pro výrobce je standardem vynikající poměr kvality, výkonu a ceny. Pokrokově smýšlející management společnosti TYM čerpá ze zkušeností pracovníků vlastního výzkumně vývojového centra a také ze spolupráce s renomovanými dodavateli komponentů pro traktorové odvětví.

Důraz je kladen na komfort, vynikající ergonomii ovládání a ekonomiku provozu. V těchto atributech se stroje TYM mohou směle srovnávat s předními světovými výrobci traktorů v dané kategorii. Také někteří z nich důvěřují kvalitě této jihokorejské techniky natolik, že i pod jejich vlastní značkou můžeme v rámci OEM spolupráce najít traktory TYM.

Zkrátka – pro svou spolehlivost si značka TYM vybudovala dobré jméno nejen v Asii a Evropě, ale také na dalších kontinentech. Stejně tak tomu je i v České republice a na Slovensku.

Letos zásadní novinky

Traktory TYM mohou být v kategorii do 50 koní vybaveny podle potřeb uživatele mechanickou nebo hydrostatickou převodovkou. Ve vyšším výkonovém segmentu zákazníci volí mezi mechanickou převodovkou se synchronizovanou reverzací a řazením zpětného chodu pod zatížením PowerShuttle.

K dodavatelům motorů pro menší modely patří Mitsubishi a Yanmar, u středních a vyšších výkonových variant se uplatňují britské pohonné agregáty Perkins nebo německé Deutz.

Traktory TYM přicházejí pro nadcházející období se zásadními novinkami. U některých modelů dojde ke kompletnímu faceliftu a úpravě označení. Na trh budou uvedeny úplně nové modely, konkrétně TYM T475, T495 a T575. Změny se nebudou týkat jen exteriéru. Nově budou všechny tato traktory pro evropský trh osazené motory se systémy pro snížení exhalací, které již budou splňovat novou emisní normu STAGE V.

Ostřílený tým

Výhradním dovozcem traktorů TYM do České republiky a na Slovensko je již patnáct let společnost TYM Central Europe s. r. o. disponující vlastním odborným personálem pro servis, náhradní díly a poradenství nejen k traktorům, ale i široké škále příslušenství. Její síť komplexně pokrývá území obou států bývalé federace.

Centrální sklad náhradních dílů pro Česko a Slovensko se nachází v Brně, ten ústřední pro celou Evropu je potom pod taktovkou výrobce techniky TYM zavedený v Nizozemsku.*

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2020)

Jihokorejské traktory TYM u nás zdomácněly. Jsou vyhledávané především pro uplatnění v komunální oblasti, zemědělských farmách, zahradnictví a ovocnářství či na sportovištích.

Společnost TYM (Tong Yang Moolsan) se sídlem v Soulu, v Jižní Koreji, byla založena v roce 1960 a má za sebou již více než pět dekád zkušeností s vývojem, výrobou a distribucí kvalitních traktorů a příslušenství do celého světa. Závod koncernu TYM vyrábí přes 16 000 traktorů ročně ve výkonovém rozpětí 19–130 koní.

Kvalitní, výkonné, cenově příznivé stroje

Není překvapením, že pro jihokorejského výrobce TYM je již standardem vynikající poměr vlastností kvality, výkonu a ceny. Pokrokově smýšlející management společnosti TYM čerpá ze zkušeností pracovníků vlastního výzkumně vývojového centra a také ze spolupráce s renomovanými dodavateli komponent pro traktorové odvětví.

Důraz je kladen na komfort, vynikající ergonomii ovládání a v neposlední řadě ekonomiku provozu, přičemž v těchto atributech se traktory TYM mohou směle srovnávat s předními světovými výrobci traktorů v dané kategorii. Také někteří z těchto výrobců traktorů důvěřují kvalitě produktů TYM, a to natolik, že i pod jejich vlastní značkou můžeme traktory TYM v rámci OEM spolupráce najít.

O spolehlivosti traktorů TYM se již 14 let přesvědčují i české a slovenské obce, farmy, živnostníci či sportoviště. Traktory této značky slouží zpravidla pro zimní a letní údržbu komunikací, práci s čelním nakladačem, údržbu zeleně travnatých povrchů, úklid či při náročném nasazení v lese a při dalších činnostech.

V Česku i na Slovensku jako doma

Traktory TYM mohou být v kategorii do 50 koní vybaveny podle potřeb uživatele mechanickou nebo hydrostatickou převodovkou. Ve vyšším výkonovém segmentu traktorů zákazníci volí mezi mechanickou převodovkou se synchronizovanou reverzací a řazením zpětného chodu pod zatížením PowerShuttle.

Všechny motory osazené v traktorech TYM splňují aktuální emisní normu. Mezi dodavatele motorů pro menší modely traktorů patří Mitsubishi a Yanmar, u středních a vyšších výkonových variant britský výrobce Perkins nebo německý Deutz.

Výhradním dovozcem značky TYM do České a Slovenské republiky je společnost TYM Central Europe s. r. o., dodávající traktory TYM zákazníkům čtrnáctým rokem. Společnost TYM Central Europe disponuje vlastním odborným personálem pro servis, náhradní díly a poradenství k traktorům a příslušenství. Centrální sklad náhradních dílů pro Česko a Slovensko se nachází v Brně, ústřední sklad pro celou Evropu je pak pod taktovkou výrobce TYM zavedený v Nizozemsku. Prodej a servis traktorů TYM i příslušenství je zabezpečen komplexním pokrytím prodejní a servisní sítě jak v České, tak Slovenské republice.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2019)

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down