Novinka: minirypadlo na elektrický pohon

Model DX20ZE-7 bude první sériově vyráběné rypadlo s elektrickým pohonem od značky DEVELON, dříve známé jako Doosan Construction Equipment. Dvoutunový stroj kombinuje nízkou hlučnost a nulové emise s funkcemi a zvýšením výkonu z nové generace minirypadel řady DX-7.

„Rypadlo DX20ZE-7 je navržené tak, aby uspokojilo rostoucí poptávku po elektrických strojích,“ říká Stephane Dieu, produktový manažer rypadel DEVELON pro Evropu, a navazuje: „Vzhledem k tomu, že kompaktní stroje, jako jsou minirypadla, častěji pracují ve městech a hustě obydlených oblastech, kde se pohybují v blízkosti ostatních pracovníků, mají proti dieselovým protějškům velkou výhodu díky menší hlučnosti a nulovým emisím.“

Malý a bezhlučný stroj

Zatahovací pásy umožňují minirypadlu projíždět úzkými průchody a vjezdy, díky čemuž je ideální pro práci ve stísněných prostorách nebo při použití uvnitř, například při demolicích a stavbách. Jakmile se stroj dostane na pracoviště, může obsluha rozšířit pásy pro zajištění lepší stability a nosnosti. Se svými kompaktními rozměry je DX20ZE-7 vynikajícím řešením pro stavební firmy a půjčovny pracující na specifických místech, kde je nutná nízká hlučnost – například při práci v noci.

DX20ZE-7 pohání lithium-iontová baterie o kapacitě 20,4 kWh, přičemž veškerý elektrický systém a komponenty stroje jsou optimalizovány pro práci v náročném prostředí. Systém rychlonabíječky obnoví 80 % energie baterie již po 80 minutách. Standardní nabíječka pak potřebuje pro maximální dobití osm hodin.

Telematika ve standardní výbavě

Součástí standardní výbavy minirypadla DX20ZE-7 je telematika. Obsluha a prodejci mohou na dálku sledovat stav, polohu a produktivitu stroje z aplikace nebo na webové stránce. Telematika může majitelům pomoci:

  • Minimalizovat nebezpečí krádeže stroje a umožnit jeho sledování.
  • Zabránit neoprávněnému použití rypadla.
  • Sledovat, kdy je nutná údržba.
  • Přizpůsobit upozornění plánu zákazníka.
  • Monitorovat tlak oleje, provozní teplotu a další ukazatele.
  • Používat data ke školení obsluhy pro zajištění maximální produktivity.

***

Specifikace minirypadla DX20ZE-7

Jmenovitý výkon, elektromotor: 13,7 kW (18,4 k)

Kapacita baterie: 51,6 V (20,4 kWh)

Provozní hmotnost: 1941 kg

Maximální výkopová hloubka: 2350 mm

Maximální výkopový dosah (země): 3875 mm

Maximální nakládací výška: 2625 mm

Foto archiv/DEVELON

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down