Novinka na trhu: šestitunová mini rypadla

Společnost DEVELON (dříve Doosan Construction Equipment) uvedla na trh nová šestitunová mini rypadla DX62R-7 (obr. 1) a DX63-7 (obr. 2) splňující požadavky Stage V. Pokračuje tak v implementaci další generace strojů s novým designem.

Novinky jsou navržené tak, aby poskytovaly maximální výkon, optimální stabilitu, větší všestrannost, lepší komfort obsluhy, ovladatelnost, odolnost a umožňovaly snadnou údržbu a opravitelnost.

Mnohostranné využití

Rypadla se shodnými objemy lžic 0,175 m3 jsou vhodná pro práci ve stísněných prostorech v oblasti stavebnictví, terénních úprav, budování inženýrských sítí, pronájmu, zemědělství, recyklace, zpracování odpadu a dalších oborech. Nový dieselový motor D24 splňující požadavky Stage V disponuje výkonem 44,3 kW (59,4 k). Přesto, že nabízí o 8 % vyšší točivý moment 26,5 kgm/min, má o 7 % nižší spotřebu.

Nové stroje využívají systém snímání zátěže založený na novém hlavním regulačním ventilu s delším zdvihem šoupátka, který umožňuje lepší ovladatelnost a vyšší pracovní efektivitu/výkon ve srovnání s předešlými modely. Došlo k výraznému snížení tlakových ztrát (o více než 30 %), což má za následek zvýšení tlaku v systému na 275 barů, vyšší palivovou účinnost a nižší provozní náklady.

Lepší výkon i kabina

Oba stroje nabízejí vysoký přídavný průtok 90 l/min pro zlepšení práce s příslušenstvím. Průtokovou kapacitu lze sledovat na osmipalcové dotykové obrazovce v deseti krocích a regulovat pomocí kolečka na joysticku. Flexibilitu doplňuje dobrá trakční a rypná síla, rychlost pojezdu a zvedací kapacita, což zajišťuje dostatečný pracovní výkon zejména při výkopových a zvedacích pracích.

Nová kabina u modelů je s ohledem na velikost strojů velmi prostorná. Celoskleněné vstupní dveře zlepšují výhled. Volitelně je k dispozici zadní kamera. Mezi klíčové prvky patří: vylepšený systém vytápění a klimatizace, osmipalcová dotyková obrazovka, vzduchově odpružené sedadlo s vyhříváním, joystick s rolovacím kolečkem, rádio DAB, handsfree a Bluetooth, USB nabíječka a 12V zásuvka, sklopné pedály, ovládání dozeru nebo zadní a přední LED světla.

Nové ovládání, snazší servis

Pákou dozeru může obsluha volit mezi nízkou a vysokou rychlostí hydrauliky srovnávací radlice. Tlačítkem volby pojezdu lze regulovat rychlost. Když se tlak hydraulického oleje zvýší v důsledku stoupání do svahu při jízdě v režimu vysoké rychlosti, ventil automatického řazení rychlosti pojezdu ji automaticky resetuje na nízkou, aby se zvýšil jízdní komfort a snížilo se namáhání stroje.

Ovládání dozeru poskytuje také novou funkci plovoucí radlice. Zatlačením dopředu se páka zaaretuje a radlice zůstane v „plovoucí“ poloze. Na výběr je volitelná funkce Uzamknutí dozeru, která zabraňuje prokluzování radlice.

Obě rypadla mají nový dvoudílný kryt kapoty s plně otevíratelnými středovými a bočními segmenty, které v porovnání s modely předchozí generace usnadňují přístup při údržbě. Síťovaný kryt zabraňuje pronikání nečistot.

Na mini rypadlech DX62R-7 a DX63-7 je standardně nainstalovaný nejnovější systém Develon Fleet Management TMS 3.0 Cellular, který díky shromažďování dat ze snímačů poskytuje správu telematiky.

Foto archiv/DEVELON

(Příspěvek vyšel v Komunální technice 8/2023)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down