Nová řada profesionální techniky pro údržbu zeleně

Bobcat přichází s prvními čtyřmi modely nových žacích strojů pro evropský trh. Celé portfolio zahradní a komunální techniky (GME) představil koncem roku 2022. Evropská premiéra navazuje na úspěšný vstup na trh v Severní Americe před dvěma lety, kdy firma převzala řadu sekaček BOB-CAT včetně výrobního závodu Johnson Creek s osvědčenou historií výroby od 70. let.

Mezi evropské modely patří profi sekačky s nulovým poloměrem otáčení ZT3000 a ZT3500 se sedící obsluhou, ZS4000 se stojící obsluhou a ručně vedený WB700. Novinky jsou vhodným doplňkem ke stávající nabídce zařízení Ryan Turf, kompaktních traktorů, pásových mininakladačů a malých kloubových nakladačů, které již tvoří sortiment zařízení GME značky Bobcat.

„Jsme rádi, že můžeme sortiment rozšířit o nové. Ve spojení s typickými vlastnostmi produktů Bobcat, jako jsou vysoká produktivita a odolnost, jsou tyto stroje připravené snadno vytvořit dokonalý trávník. Sekačky s nulovým poloměrem otáčení poskytují výjimečnou stabilitu a jistotu při práci bez ohledu na rychlost nebo manévrování. Díky širokému rozvoru a nízkému těžišti slouží jako spolehliví společníci. Jsou také vybavené mnoha bezpečnostními prvky,“ říká Daniele Paciotti, ředitel produktové řady GME pro Bobcat.

Přesnost a efektivita

Nová žací technika je navržená tak, aby kombinovala intuitivní ovládání s výjimečným výkonem. Je k dispozici v různých konfiguracích lze ji vybavit různým žacích ústrojím pro sekání se sběrem nebo mulčování. Zvláštní pozornost byla věnovaná odolné konstrukci a snadné údržbě.

Daniele Paciotti dodává: „Díky jednoduchému ovládání se lze seznámit s novou technikou za velmi krátkou dobu. Obsluha může pracovat přesně a s jistotou a bez námahy se vyhýbat překážkám. Odolná a robustní konstrukce omezuje opotřebení součástí a usnadňuje servis. To prodlužuje životnost strojů a snižuje celkové náklady na vlastnictví.“

ZT3000 Commercial Ride-On (obr. 1)

Sekačka ZT3000 s nulovým poloměrem otáčení poháněná řadou motorů Kawasaki FT s výkony od 20 do 24 k a vybavená hydrostatickými převodovkami Hydro-Gear poskytuje pracovní rychlost až 12,8 km/h. Může být vybavená žacím ústrojím o šířce záběru 122, 132 nebo 155 cm. K dispozici je také mulčovací sada.

ZT3500 Professional Ride-On (obr. 2)

Díky konstrukci pro pohodlnou údržbu a celodenní pohodlí při práci je stroj ZT3500 s nulovým poloměrem otáčení vhodný pro každého, kdo je připravený zvládnout i ty nejnáročnější plochy. Motor Kawasaki řady FT (24 k) a převodovky Hydro-Gear umožňují ještě vyšší pracovní rychlost – až 16 km/h.

V kombinaci s pohodlným mechanicky zavěšeným sedadlem s přizpůsobením hmotnosti, ROPS rámem, dvěma palivovými nádržemi a odolným žacím systémem je tento stroj vhodným partnerem profesionálů. Může mít mulčovací a sběrnou sadou.

ZS4000 Stand-On Professional (obr. 3)

Díky schopnosti dostat se do stísněných prostorů a rychle se pohybovat kolem překážek poskytuje sekačka ZS4000 nejlepší výhled ve své třídě a optimální výkon všude tam, kde obsluha potřebuje často sestupovat a nastupovat. Kompaktní rozměry umožňují snadnou přepravu i více kusů v jednom přívěsu.

Model s motory Kawasaki FT (20 nebo 24 k) je opatřený hydrostatickými převodovkami. Točivý moment stačí na dlouhé hodiny práce a plynulý provoz. Stroj dosahuje maximální rychlosti 16,8 km/h. Může mít odolné žací ústrojí o záběru 122, 132 nebo 155 cm s přepážkami pro lepší proudění vzduchu. Poradí si i s vysokou a hustou trávou díky inovativní technologii, která ji zvedá k žacímu noži a zajišťuje čistší řez. K mání je mulčovací sada.

WB700 Walk-Behind Commercial (obr. 4)

Ručně vedený model WB700 komerční třídy má výkonný hydraulický pohon, který minimalizuje únavu obsluhy a je šetrný k trávníku. Poskytuje větší přesnost obsekávání překážek a staveb. Kompaktní rozměry usnadňují přepravu.

Motory Kawasaki řady FS (15 nebo 18,5 k) poskytují spolehlivý výkon pro dlouhou a náročnou práci. Inovativní hydrostatické převodovky zajišťují plynulou a snadnou obsluhu s vysokým točivým momentem a pracovní rychlostí až 10,5 km/h. Stroj lze vybavit žacím ústrojím o záběru 122 nebo 132 cm nebo sadou pro mulčování.

Foto archiv/Bobcat

(Příspěvek vyšel v Komunální technice 8/2023)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down