Čerstvá akvizice specialisty na čisté prostory, společnosti Mikroclean

Skupina Mewa pokračuje v expanzi. Její stoprocentní dceřinou společností se stala firma Mikroclean GmbH, která se zabývá čistými prostory. Mewa, poskytující textilní služby po celé Evropě, tak rozšiřuje svou nabídku B2B o další specializované služby.

Mikroclean má sídlo v Grafenbergu u Metzingenu a pobočky v Berlíně a Essenu. Prostřednictvím deseti servisních středisek se stará o zákazníky v Německu, Rakousku, Švýcarsku i dalších evropských zemích. Mezi klienty patří společnosti z oblasti výroby, zdravotnické techniky, farmaceutického a biochemického průmyslu.

Mikroclean GmbH založil Timo Speck v roce 2012. Jeho zkušenosti technického vedoucího v oblasti úklidu budov ho přivedly k přesvědčení, že vysoce kvalitní údržbu čistých prostor může zajistit pouze poskytovatel se specializovanými odbornými znalostmi. Od té doby se jeho firma rozvinula v inovativního specialistu na čisté prostory. Hlavní služby doplňují také školení a kvalifikace personálu v oblasti cleanrooms.

Vedení společnosti zůstává nadále v rukách Timo Specka a Günese Yenena, který dosud působil jako jednatel Mewa v Anglii. „Chceme rozšířit a důsledně zintenzivnit naše odborné znalosti v oblasti produkce pro čisté prostory. Partnerství s Mikroclean nám v tomto růstovém segmentu otevírá nový potenciál. Jsme rádi, že máme na palubě Timo Specka s jeho týmem. Vítáme je ve skupině Mewa,“ říká Bernhard Niklewitz, výkonný ředitel společnosti Mewa.

Timo Speck se těší na spolupráci a příležitosti, které mu nabízí zastřešení mezinárodním hráčem. „Našim zákazníkům vždy říkám, že jejich čisté prostory jsou také naše čisté prostory, protože je jejich údržba spojena s vysokou mírou odpovědnosti. Bereme ji velmi vážně. Mám radost, že se skupinou Mewa po našem boku můžeme dále cíleně rozšiřovat naše služby.“

Mewa tak doplňuje své portfolio o služby v segmentu čistých prostor. Integrace společnosti Mikroclean je v tomto směru důležitým strategickým krokem. V současné době se v areálu Mewa v Meißenheimu buduje nový provoz, který bude poskytovat všestranný servis v oblasti péče o oděvy do čistých prostor.*

Foto archiv/Mewa

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down