Nejen v zimě, ale po celý rok

Vozidla s možností celoročního nasazení se stala základem vozového parku prakticky u všech správců veřejných prostranství, komunikací a chodníků. Požadavek na co nejširší použití komunálních vozidel využívaných pro činnosti s tím spojené vychází z přírodních podmínek.

U vozidel pro údržbu komunikací se používá několik koncepcí nosičů výměnných nástaveb postavených na bázi komunálních nákladních vozidel (obvykle s pohonem 4 × 4).

Jednou z možností je nabídka speciálních nosičů výměnných nástaveb, které jsou dále vybaveny i pro speciální práce jako například pro zimní údržbu – odklízení sněhu, posyp vozovek, či v příznivě klimatickém období opravy vozovek. Při zimní údržbě jsou tyto speciální nosiče obvykle osazeny nástavbami pluhu a sypače.

Mezi významné víceúčelové nosiče výměnných nástaveb, které se používají pro celoroční údržbu komunikací, a jsou synonymem pro univerzálnost, profesionalitu, provozní a ekonomickou výhodnost jednotlivých koncepcí, se v posledním období stávají vozidla značek Bonetti a Piaggio. Nejsou však jen nákladními vozy, ale nabízejí originální propracovanou koncepci i systém výměny pracovních nástaveb.

Koncepce poskytuje řadu výjimečných vlastností a technických řešení, která umožňují provozovatelům v obtížných podmínkách zajistit po celý rok na zcela profesionální úrovni široké spektrum služeb počínaje zimní údržbou s pluhem, sněhovou frézou a sypačem, zkrápění solankou, mechanické čištění komunikací pomocí kartáčů, až po transport materiálů na korbě nebo na přívěsu, popřípadě speciální práce, kde jsou využívány specifické vlastnosti podvozku jako technologického celku nebo pro přepravu materiálu v těžko dostupném zimním terénu.

Společným vývojem vozidel a nástaveb byl vytvořen okruh kvalifikovaných dodavatelů jednotlivých pracovních nástaveb a příslušenství, které jsou bez dalších úprav použitelné na nosiči a jsou s ním propojena jako výměnné nebo pevně montované nástavby na nejvyšší možné kvalitativní úrovni při použití standardních sériově dodávaných prvků.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down