18.12.2017 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nástavby firmy SIMED pro svoz odpadu

Jak již název článku naznačuje, je firma SIMED ze Dvora Králové nad Labem připravena a schopna dodat svým zákazníkům pro sběr a svoz odpadů různé typy a modifikace nástaveb podle konkrétních potřeb uživatele.

Nejrozšířenější způsob sběru a svozu odpadů, obsahu odpadkových košů či pytlů je bezesporu pomocí nástaveb s funkcí stlačování odpadu typ LN. Tyto nástavby se dnes již vyrábí v širokém rozsahu velikostí a od 2,7 až do 6,5 m3 podle velikosti a nosnosti nosiče. Lisovací nástavby jsou vybaveny oboustrannými posuvnými dvířky pro výsyp košů a vhoz pytlů. Pro sběr odpadových nádob o objemech 110, 120 a 240 l jsou osazeny hydraulickým bočním vyklápěcím zařízením. Nově jsme tuto nástavbu vyrobili také v provedení pro hákový nosič kontejnerů.

Speciální nástavby s typovým označením LNB jsou určené pro sběr a svoz biologicky rozložitelných odpadů. Vyrábějí se ve dvou objemových variantách 5 a 7 m3. Obě jsou osazeny zadním univerzálním vyklápěčem pro nádoby 110, 120, 240 a 1100 l. Sběrná vana je kompletně vyrobena z nerezové oceli, což zaručuje její dlouhou životnost při svozu chemicky agresivních bioodpadů.

Pro potřeby zákazníků, kteří mají zavedený svoz odpadů pomocí jednoramenných hákových nosičů kontejnerů, dodává společnost SIMED vozidla Durso Multimobil s hákovým nosičem od firmy HYVA o výkonu 2,5 t. Dále je možné na tato vozidla s třístranným sklápěčem namontovat snímatelnou klec pro odvoz větví a listí. Vhodná je také pro použití s vysavačem listí.

Pro sběr a svoz tříděného odpadu, především skla, popřípadě plastu a papíru, jsou určeny kontejnerové systémy s bočním nebo zadním univerzálním vyklápěčem s typovým označením KOS. Vyrábějí se o objemech 9 a 12 m3 a hodí se pro všechny typy jednoramenných natahovacích zařízení. Novinkou letošního roku je osazení této nástavby posuvnou zadní stěnou, která umožňuje posun vyklopeného materiálu z prostoru vyklápěče bez nutnosti nadzvedávání celého kontejneru.

Jako novinka pro rok 2018 se v portfoliu firmy SIMED objeví lehké užitkové vozidlo německé výroby s plně elektrickým pohonem Streerscooter Work. Vyrábí se v krátké verzi s označením Work Pickup o celkové hmotnosti 2180 kg a v dlouhé verzi s označením Work L Pickup o celkové hmotnosti 2600 kg. Dodávat se bude ve variantách valník, třístranný sklápěč, podvozek určený k dostavbě a skříňové vozidlo o objemu 4 a 8 m3. Na tyto vozy lze čerpat dotační prostředky od 250 000 do 600 000 korun. Cena začíná na 872 000 Kč bez DPH.*

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down