15.11.2017 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nabídku techniky rozšířil dvouosý nosič

Česká firma DAKR, s. r. o, je známá především výrobou sekaček, mulčovačů a další techniky pro údržbu luk a zahrad. Tato rodinná strojírenská společnost zahájila činnost již v roce 1990. Na začátku bylo nadšení svobodně podnikat a spousta nápadů realizovaných prakticky na koleně v garáži.

V současnosti je firma DAKR stále ve stoprocentním vlastnictví českých majitelů, avšak produkuje tisíce strojů ročně, vlastní nejmodernější výrobní technologie, podstatně rozšířila svůj sortiment a pravidelně se účastní významných tuzemských výstav. S Markem Dančákem z obchodního oddělení DAKR jsme hovořili o tom, jaké stroje pro zimní údržbu firma nabízí a co nového pro letos připravila.

Jakou mechanizaci pro zimní údržbu najdou zájemci v katalogu?

Vyrábíme několik typů ručně tlačených rozmetadel soli. Tyto „solničky“ mohou ošetřit na jeden zásobník až 2650 m2, a proto jsou předurčeny pro údržbu v areálech firem, u benzínových pump nebo na chodnících. Větší stroje jsou řešené jako přívěsné vozíky s vlastní korbou, které připojíte k běžnému osobnímu automobilu, za traktor, popřípadě i za zahradní techniku, dále třeba za vysokozdvižný vozík a další prostředek. Tak ošetříte i větší parkoviště, příjezdové cesty a areály firem.

Nabídka strojů k ošetření náledí a ledovky je pestrá. Zima může nadělit i spoustu sněhu. Co potom?

Ideálním řešením je náš stavebnicový systém Panter. K jedné pohonné jednotce připojíte pluh na odhrnování, zametací kartáč, sněhovou frézu, ale také různé typy sekaček, mulčovačů, vozíků, adaptéry pro kypření půdy, drcení větví, obraceč sena a další příslušenství.

Můžete se zmínit o letošních novinkách?

Nová je pohonná jednotka Panter FD-5, kterou jsme uvedli na trh letos v dubnu. Jedná se o multifunkční dvouosý, tedy čtyřkolový nosič, chcete-li malotraktor, který umožňuje připojení různých pracovních nástavců, které jsou kompatibilní se stávajícími stroji DAKR Panter. Panter FD-5 je kompaktní, stabilní a vyznačuje se minimálními nároky na údržbu. Proto je určený pro široké spektrum uživatelů. Pro zimní údržbu měst a obcí nabízí stejně jako naše jednoosé pohonné jednotky připojení radlice na sníh nebo zametacího kartáče, přičemž v zadním závěsu lze současně táhnout rozmetadlo KRH 03. Tak je možné za hodinu komplexně ošetřit přibližně 5 km zasněženého a zmrzlého chodníku. Obsluha se veze, má k dispozici 15 koní výkonu, které vždy naplno využije, neboť hydrostatická převodovka umožní rychlost pojezdu regulovat plynule v rozmezí 0 až 10 km/h. Dobrou trakci pak jistí manuálně ovládaná uzávěrka diferenciálu.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2017)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down