Menší nosiče nářadí pro celoroční nasazení

Vozy s možností celoročního nasazení jsou základními pilíři u mnoha správců komunikací. Požadavek na co nejširší použití techniky pro jejich údržbu vychází ze střídání čtyř ročních období, která přináší různorodé činnosti.

U vozidel pro údržbu komunikací se většinou používá koncepce univerzálního nosiče komunálních výměnných nástaveb na bázi nákladních automobilů s pohonem 4 × 4 AWD nebo 4WD různých celkových hmotností podle potřeby. Využitím této techniky lze dosáhnout nejpříznivějších investičních i provozních nákladů.

Pestrá škála prací

Mezi významné víceúčelové nosiče nástaveb, které se používají pro celoroční údržbu komunikací, patří vozidla značek Bonetti, popřípadě Piaggio. Stala se synonymem pro univerzálnost, profesionalitu, provozní a ekonomickou výhodnost jednotlivých koncepcí.

Univerzální nosiče nabízejí mnoho výjimečných vlastností a technických řešení, která umožňují provozovatelům v obtížných podmínkách údržby zajistit na zcela profesionální úrovni široké spektrum služeb.

Počínaje zimní údržbou, přes jarní mechanické čištění a mytí komunikací, kropení, zalévání a likvidaci bioodpadu při péči o zeleň, výškové práce při údržbě veřejného osvětlení, až po transport materiálů na korbě nebo na přívěsu, popřípadě speciální práce, při nichž jsou využívány specifické vlastnosti podvozku jako technologického vozidla nebo pro přepravu materiálu v těžko dostupném terénu. Některé činnosti jsou zachyceny na připojených snímcích.

Možnosti výbavy

Díky svým malým rozměrům a vynikající manévrovatelnosti je vozidlo Bonetti předurčeno právě pro malé a střední obce. Může být vybaveno:

  • sněhovou radlicí rovnou nebo šípovou,
  • sypačem vozovek – pro použití soli, inertního materiálu nebo jejich kombinace,
  • silničním zametačem pro jarní úklid vozovek nebo odstranění sněhu do vrstvy zhruba sedmi centimetrů, popřípadě vybaveným sběrnou vanou,
  • lištou pro mytí a kropení komunikací ve spojení s cisternovou nástavbou pro přepravu užitkové vody s možností zavlažovaní trávníků a okrasné zeleně.

Vozidla Bonetti a Piaggio dodává na český trh akreditovaný dovozce, firma I-TEC Czech, s. r. o., která je připravená ve spolupráci s potenciálními zákazníky vypracovat pro jejich potřeby ekonomicky nejvýhodnější variantu systému komunální techniky, a to v závislosti na konkrétních místních podmínkách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down