Malé i velké sestavy pro svoz odpadů

Produkce odpadů a nakládání s nimi patří mezi prioritní problémy současnosti. Hledají a zavádějí se metody pro systém tříděného sběru. Značnou část odpadu je možno využít jako druhotný zdroj surovin. Proto je vhodné ho třídit, a neustále zvažovat, který odpad můžeme využít.

Pro sběru odpadu dodává společnost I-Tec Czech především svozová vozidla a nástavby, podle požadavků zákazníků dodávat od kategorie motocyklů, tříkolek, čtyřkolek až po klasické nákladní vozy kategorie N3. Hlavními rozhodovacími faktory jsou rozsah činnosti, rozlehlost regionu či terénní, klimatické a průjezdní podmínky.

Široká flotila strojů

Firma I-Tec Czech je schopna řešit klientovu problematiku při svozu odpadů a poskytnout mu kvalifikovanou pomoc při řešení problémů. K dispozice je celá flotila vozidel pro tuto činnost, a to o objemu nástavby v rozmezí od 2 m3 až do 32 m3.

Malé svozové vozidlo Piaggio s kapacitou sběrné vany 2 m3 umožňuje překládku do jiného prostředku do výšky až 140 cm. Nástavba je vodotěsná, má vyklápěč na nádoby 110 až 360 litrů. Vozidlo o šířce 140 cm vyniká nízkou spotřebou PHM.

Větší nástavba na podvozku Bonetti dokáže pojmout i kontejner 2x 110 a až 360 l. S lineárním stlačováním má objem 4 m3 a poměru lisování 1 : 3. Vykládka je možná opět do výšky.

Na stejném principu pracuje silnější podvozek s objemnější nástavbou. Separovaný odpad, bioodpad a klasický TKO lze v tomto případě svážet jedním vozidlem o objemu 7 m3, univerzálním vyklápěčem a s možností překládky do jiného vozidla.

Také do terénu

U silnějších nákladních vozů disponuje firma objemem sběrné nádoby 9 - 12 m3, což je pomyslný střed objemu nástavby, která dokáže regulovat lisování v rozmezí 1 : 2 až 1 : 5. V rámci konstrukčního řešení převeze až 3 m3 bioodpadu.

Při nejtěžších kategoriích podvozku se dostaneme na nástavby o objemu 15 až 22 m3. Lisování v poměru 1 : 5 zajistí dostatečnou svozovou kapacitu. Lze nakládat i obsah velkoobjemových kontejnerů (5 až 7 m3). Toto řešení snižuje náklady na provoz při delších přepravních vzdálenostech.

Pro špatně přístupné oblasti dodává I-Tec Czech podvozek Bonetti s náhonem 4 x 4 v agregaci s vlastní nástavbou. Vozidlo se dokáže pohybovat i tam, kde je průjezd značně omezen. Některé aplikace ukazují připojené snímky.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down