15.11.2023 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bobcat na veletrhu Agritechnica s novinkami

Na největším světovém veletrhu zemědělských a příbuzných strojů a zařízení Agritechnica 2023, který se koná od 12. do 18. listopadu 2023 v německém Hannoveru, představuje Bobcat řadu nových produktů a technologických novinek. Podívejme se na některé z nich.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout čerstvé inovace a zajímavosti z široké nabídky teleskopických manipulátorů, minirypadel, mini a kompaktních pásových nakladačů, zemědělských přídavných zařízení a přenosných energetických řešení. Zcela nový kompaktní kolový nakladač Bobcat L95 a superkompaktní teleskopický manipulátor TL25.60 budou mít na veletrhu premiéru spolu s několika dalšími produkty, službami a řešeními.

Kompaktní kolový nakladač Bobcat L95

Nový prémiový model L95 (psali jsme o něm v Komunální technice 11/2023) nabízí kombinaci vysokého výkonu, intuitivního ovládání, pohodlí obsluhy, snadného použití a flexibility s přídavnými zařízeními, jakou poskytují stávající modely L75 a L85. Kromě toho je L95 vybavený nejnovějšími vylepšeními na základě zpětné vazby od zákazníků.

Jiří Karmazín, produktový manažer pro nakladače společnosti Doosan Bobcat, k tomu říká: „Vysoký výkon je u modelu L95 zajištěný kombinací výkonného motoru Bobcat 75 k, hydrauliky a maximální pojezdové rychlosti 40 km/h. Stejně jako u modelů L75 a L85 je konstrukce doplněná pohodlnou a prostornou kabinou v kombinaci s vysokou stabilitou a nosností a působivými vylamovacími, tlačnými a tažnými silami spolu s komplexní nabídkou příslušenství Bobcat. A vylepšený systém automatické kontroly jízdy ARC – Automatic Ride Control chrání obsluhu před nárazy nebo nerovným terénem.“

Pro rychlejší přesun může obsluha L95 řadit z prvního na druhý rychlostní stupeň i během stání. Díky maximální rychlosti až 40 km/h lze dosáhnout větší mobility a značných úspor díky vyššímu dennímu využití stroje. Stroj L95 může být vybavený také prémiovými pneumatikami 405/70 R20

Superkompaktní teleskopický manipulátor TL25.60 AGRI

Nový teleskopický manipulátor TL25.60 AGRI je kompaktní a obratný, aby zajistil optimální výkon ve všech situacích. Kromě toho nabízí TL25.60 AGRI řadu dalších výhod, které jsou zajímavé zejména pro zákazníky z oblasti zemědělství:

  • K dispozici jsou tři verze AGRI
  • Široká nabídka pneumatik
  • Pneumaticky odpružené sedadlo

Komfort je u modelu TL25.60 AGRI na prvním místě. Prostorná kabina je snadno přístupná velkými vstupními dveřmi s ergonomickými madly. V kabině lze individuálním potřebám přizpůsobit sklopný sloupek řízení, který je k dispozici ve standardní i výsuvné verzi.

Model TL25.60 nabízí stejnou kabinu jako některé větší modely Bobcat, což z něj činí nejprostornější kompaktní teleskopický manipulátor pro obsluhu na současném trhu. Operační systém je intuitivní, takže obsluha se rychle a bez námahy naučí používat ovládací prvky a rozložení joysticku – ideální pro nováčky i zkušené uživatele. Kromě snadného používání zajišťuje vynikající viditelnost z kabiny optimální bezpečnost při každé práci.

E27z – výkon a prostorná kabina

Kompaktní rypadlo Bobcat E27z se vyznačuje vynikajícím výkonem a nejprostornější kabinou v oboru pro stroj této velikosti. E27z je stroj s nulovým přesahem i s volitelným těžkým protizávažím, který nabízí ve své třídě nejlepší manévrovatelnost při práci v blízkosti stěn, zvýšenou všestrannou stabilitu a nižší hmotnost pro snadnější přepravu na přívěsu. S volitelným dlouhým ramenem a luxusní kabinou poskytuje E27z výkon při kopání a pohodlí obsluhy, které je běžně k dispozici pouze u mnohem větších rypadel.

Telematika pro lepší údržbu a bezpečnost

Telematický systém Machine IQ poskytuje zákazníkům Bobcatu nepřetržitý přístup k důležitým informacím o stroji na chytrých telefonech nebo počítačích. To umožňuje optimalizovat využití techniky a plánovat zakázky s maximální ziskovostí díky minimalizaci prostojů a sledování spotřeby paliva. Oznámení o údržbě usnadňují její plánování.

Propojení zákazníků s daty jejich strojů nejen navyšuje efektivitu, ale také poskytuje větší klid. Funkce Machine IQ zvyšuje zabezpečení tím, že uživatelům umožňuje vytvářet geografická a časová omezení pro jejich stroje. Díky tomu mají jistotu, že jejich investice je chráněná pomocí přizpůsobitelných výstrah, a uživatelé jsou varováni, pokud dojde k neoprávněnému přesunu stroje.*

Foto archiv/Bobcat

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down