Zimní údržba efektivně a ekologicky

Již 30 let působí na trhu s komunální technikou firma HANES s. r. o. Kromě jiného dodává ucelený sortiment techniky pro zimní údržbu. Díky výhradnímu zastoupení nadnárodního koncernu BUCHER mají zákazníci v ČR a SR přímý přístup ke strojům největšího výrobce komunální techniky na světě.

Produkty se značkou BUCHER těží z více než staleté tradice výroby a vývoje strojů pro celoroční údržbu komunikací. Neustále se rozšiřující portfolio nabízí účinnou a kvalitní techniku k ekonomickému boji proti sněhu a ledu na všech druzích komunikací a ploch.

Dnes velmi výrazně vstupují do zimní údržby ekonomika a ekologie. Optimalizace provozu je nutná k dosažení maximální účinnosti za použití co nejnižšího množství rozmrazovacího materiálu (soli) – nejlépe podle hesla: Sypu lépe, sypu méně. Aby tomu tak bylo, napomáhá v sypačích BUCHER na jedné straně samotná technika, na druhé automatický systém řízení BUCHER Assist. Přesné satelitní navádění, teplotní čidla spolu s údaji o telemetrii a morfologii silnic automaticky upravují správné dávkování posypu, čímž snižují pracovní zátěž obsluhy a zvyšují bezpečnost provozu. Úspory jsou prokazatelné, investice do moderní technologie mají rychlou návratnost.

Nově s vlastní hydraulikou

„Jako výhradní a dlouholetý zástupce výrobní společnosti BUCHER Municipal jsme aktuálně doplnili svoji nabídku o vlastní hydraulické systémy pro pohon komunálních nástaveb. Nabízíme komplexní dostavbu podvozků včetně výměnných systémů, předních upínacích desek a přídavného osvětlení tak, aby se z podvozků staly plnohodnotné komunální nosiče. Tak garantujeme nejen plnou kompatibilitu se všemi výrobky BUCHER Municipal, ale opět odpadá nutnost vstupu další strany do vztahu dodavatel a odběratel,“ vyzvedává jednatel firmy HANES Filip Hachle.

K dispozici jsou dvě výkonové verze hydraulických systémů: základní s výkonem 40 l @ 230 Bar, nebo se zátěžovou regulací s výkonem až 100 l @ 300 Bar. Ovládají se PLC systémem, kabinový ovladač s joystickem je připojený přes komunikační rozhraní CAN-BUS. Na přání zákazníka a podle potřeb nástaveb je možné parametry a funkce hydraulického systému modulárně upravovat. Samozřejmostí jsou děliče průtoku, ovládací funkce včetně plovoucí polohy nebo nadlehčování v rozmezí 0-100 %.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down