Žací technika nejen pro profesionály

V roce 2014 byla založená firma TomiTruck. Zaměřuje se na profesionální komunální stroje pro údržbu měst a obcí. Od začátku svého působení na trhu se zabývá prodejem a servisem zimních nástaveb značky SnowEx. V roce 2016 se stala výhradním dodavatelem profesionální žací techniky Grasshopper pro Českou a Slovenskou republiku. Následně převzala do svého portfolia přestavby vozidel Toyota Hilux pro komunální účely.

Žací stroje Grasshopper se vyrábějí již více než padesát let. Za tuto dlouhou historii si získaly spoustu spokojených zákazníků na celém světě, a to nejen mezi profesionály, ale i mezi běžnými, nekomerčními uživateli.

Pohotové dodávky dílů

Hlavní předností této techniky je kvalita zpracování, robustní konstrukce (jsou konstruované a vyrobené pro dlouhou životnost) a vysoký výkon při nízkých provozních nákladech. Značnou výhodou jsou také příznivé ceny originálních náhradních dílů, které jsou dostupné i na stroje z osmdesátých let.

Spoplečnost TomiTruck má velice dobře zásobený sklad originálními náhradními díly. Navíc je propojená on-line s výrobním závodem, což znamená, že v případě součástky, která by nebyla skladem, je možné ji objednat a dodat zákazníkovi v co možná nejkratším termínu. To je velmi důležité v sezóně, kdy je potřeba, aby stroje bezchybně fungovaly a neměly zbytečné prostoje.

Celoroční využitelnost

„Dalším pozitivním momentem je značné množství vlastních patentů, které Grasshopper u svých žacích strojů využívá v praxi. Ať už se jedná o kvalitu sečení, tak se i v neposlední řadě klade značný důraz na pohodlí obsluhy, která je schopná podat mnohem vyšší pracovní výkon s minimální únavou,“ řekl nám jednatel společnosti TomiTruck Tomáš Ingr a pokračoval:

„V současné době nabízíme šest modelů žací techniky Grasshopper s mezinápravovým sečením a pět s čelním žacím ústrojím. Všechny tyto stroje jsou vybavené benzínovými nebo dieselovými motory od renomovaných výrobců. Šířka pracovního záběru se pohybuje od 104 až po 183 centimetrů. Velkou výhodou strojů s čelním žacím ústrojím je možnost připojení různých dalších pracovních adaptérů. Díky tomuto systému může být technika Grasshopper využívaná po celý rok.“

Foto archiv/TomiTruck*

Popisky k obrázkům:

1: Grasshopper 124 s mezinápravovým sečením a záběrem 104 cm je určený pro práci v náročném terénu a díky rozměrům i ve stísněných prostorech

2: Typ 124 je osazený dvounožovým žacím ústrojím s možností mulčování, bočního výhozu nebo sběru posečené travní hmoty

3: Žací ústrojí je u modelu Grasshopper 524V tvořené třemi noži