Z nabídky výrobce profesionální techniky: vertikutátory a komunální vysavače

Potřebujete kvalitní pomocníky pro údržbu trávníků nebo úklid obecních ploch? S výrobky rodinné italské firmy Agrinova rozhodně nešlápnete vedle.

V malebném podhůří italských Dolomit byla založená v roce 1987 společnost Agrinova s. r. l. jako výrobce pomocníků jak pro profesionály, tak i náročné domácí uživatele. Firmu nyní vede druhá generace rodiny Ceccato s cílem nadále rozvíjet produkci kvalitní techniky. Pojďme si představit některé z výrobků.

Profesionální vertikutátory

Kvalitní vertikutátor ocení každý, kdo se chce řádně starat o svůj trávník. Pro zajištění regenerace a ozelenění je ho vhodné na jaře a na podzim provzdušnit. Přitom se odstraní přebytečná plsť a prořízne porost. Tato operace zaručí přísun kyslíku, zlepší průnik vody a živin ke kořenům trávníku.

Ke správnému provzdušnění potřebujete skutečně kvalitní náčiní, a to zvlášť pokud tuto operaci aplikujete na větší ploše nebo postupně na vícero pozemcích. Robustní, výkonné a kvalitně zpracované vertikutátory od firmy Agrinova poskytnou uživateli přesně to, co potřebuje. Na výběr je několik typů strojů.

Ručně vedené stroje

Základními typy jsou tlačené, chcete-li ručně vedené provzdušňovače – foto 1. Hodí se pro údržbu menších a stísněných ploch. Velmi snadno se ovládají, bez problémů se s nimi dá pracovat kolem stromů, keřů a dalších překážek, které se vyskytují v zahradách.

V nabídce společnosti Agrinova se nalézají ručně vedené vertikutátory s různými šířkami záběru až do maximální hodnoty 70 cm. S tímto strojem již zvládnete i větší plochy na jeden zátah.

Tažená technika

Samotnou kapitolou jsou pak vertikutátory tažené – foto 2. Místo řídítek/madel mají oj pro připojení za zahradní traktor nebo třeba čtyřkolku. Stejně jako ručně vedené stroje jsou osazené vlastním motorem, a tedy pracují nezávisle na tažném mechanismu.

Tyto vertikutátory jsou k dispozici ve dvou šířkách záběru: 70 cm a 94,5 cm. Jejich velikost ocení především tam, kde upravují rozlehlé a rovné plochy jako jsou například sportovní stadiony a podobně.

Komunální vysavače

Také v obci, firemním areálu nebo třeba v parčíku řešíte, jak naložit kupy listí a dalšího zahradního odpadu? Společnost Agrinova řešení s pomocí vysavačů, které se jednoduše zavěsí na korbu vleku nebo nákladního vozidla – foto 3. Vysavače jsou osazeny benzínovými motory, které pohánějí výkonné turbíny. Ty s pomocí dlouhé hadice nasají odpad, který se podobně jako u drtičů s pomocí komínu odvádí do nákladového prostoru.

Jednotlivé modely komunálních vysavačů se pak liší výkonem motoru a s ním souvisejícím sacím výkonem, a tedy celkovou produktivitou práce.

Distribuce a servis

Distribucí a servisem výrobků společnosti Agrinova se pro Českou republiku a Slovensko zabývá firma ama Czech s. r. o. Podrobnosti o této, ale i další technice z nabídky distributora se najdete na: www.ama-zahrada.cz.

Foto archiv/ama Czech*