Vysokotlaké čističe Kärcher: všestranní pomocníci pro každý den

Studenovodní i horkovodní vysokotlaké čističe se staly nepostradatelnými pomocníky při každodenním čištění a údržbě veřejných prostor v obcích či městech.

Stroje bez ohřevu lze velmi efektivně využít na čištění chodníků, fasád či vozového parku. Vysokotlaké čističe s ohřevem zatočí i s plevelem a je možné díky nim účinně dezinfikovat velká prostranství.

Efektivita, hospodárnost, čistota a hygiena

Vysokotlaké čističe se využívají jak při čištění vnitřních a vnějších prostor, tak například při odstraňování nečistot ze strojů a komunální techniky. Proud vody se během čištění přizpůsobí všem tvarům i nerovnostem povrchu. Nečistoty se uvolnění a odplaví v jednom kroku i z těžko přístupných míst.

Vodní vysokotlaké čištění je tak velmi důkladné. Podle potřeby je možné využít také čisticí a dezinfekční prostředky, při práci s vysokotlakými čističi s ohřevem i horké vody, díky čemuž lze dosáhnout vysokých hygienických standardů.

Studenovodní vysokotlaké čističe HD

Kärcher nabízí profesionální mobilní tlakové čističe bez ohřevu vody, které jsou navržené pro každodenní čištění povrchů a techniky. Zajišťují dostatečný průtok vody až do zhruba 1800 l/h a nabízejí vysoký provozní tlak do přibližně 1000 barů. Díky tomu rychle a efektivně odstraňují jakékoli znečištění bez nadměrného úsilí ze strany obsluhy.

Téměř všechny stroje pracují také v režimu sání, takže mohou odebírat vodu z externích zdrojů. S čističi, které jsou poháněné spalovacím motorem, je možné pracovat téměř nezávisle. Bezemisní provoz potom nabídnou stroje napájené elektřinou a novinka tohoto roku, zcela jedinečný model poháněný dvojicí výkonných baterií HD 4/11 C Bp.

Příkladem robustního studenovodního čističe je model HD 7/17 M Cage s maximálním tlakem 255 bar a průtokem vody 700 l/h. Má pevný ocelový rám a plastové kryty, které chrání vnitřek stroje před poškozením a nečistotami. Spolehlivého provozu je dosaženo pomocí výkonného třífázového motoru a třípístového axiálního čerpadla, které současně snižuje průtokové a tlakové ztráty. Výsledkem je o 20 % vyšší čisticí výkon a úspora energie.

Stroj může pracovat vertikálně i horizontálně. Vyznačuje se také promyšleným konceptem uložení příslušenství a snadným přístupem k nejdůležitějším komponentům pro případ údržby i servisu. Předností jsou řešení zajišťující efektivitu a úsporu času – vysokotlaká pistole EASY!Force a montážní systém příslušenství EASY!Lock, který umožňuje výměnu příslušenství až 5x rychleji než tradiční závitový systém.

Výkonným strojem s širokým záběrem využití je vysokotlaký čistič HD 8/23 G Classic se zážehovým motorem EU STAGE V. S hodinovým objemem vody 800 litrů, pracovním tlakem 230 barů a robustním čerpadlem klikové hřídele zvládne sspolehlivě i náročnější úkoly čištění. Díky ergonomické rukojeti, praktickému uložení příslušenství, kompaktním rozměrům a velkým kolům odolným proti propíchnutí je extrémně uživatelsky přívětivý.

Čistič také zaujme snadno přístupnými komponenty, které jsou účinně chráněné velkým vodním filtrem a tepelným i pojistným ventilem. Pevný ocelový rám naopak zabraňuje poškození v důsledku vnějších vlivů. Práci usnadní pistole EASY!Force Advanced, kroužek Servo Control pro nastavení průtoku vody přímo na pistoli a v neposlední řadě praktický systém uchycení hadice a příslušenství EASY!Lock.

Horkovodní vysokotlaké čističe HDS

Hlavní výhodou těchto strojů je použití kombinace vysokého tlaku a horké vody (nebo páry), která dosahuje teploty od 60 do 155 °C. Horká voda rychle uvolňuje a rozpouští nečistoty, ztuhlé oleje a tuky. V kratším čase a za použití nižšího tlaku tak lze dosáhnout stejného čisticího účinku jako u studenovodního stroje, a chránit například citlivé materiály nebo techniku. Povrchy čištěné horkou vodou schnou rychleji, proces je i úspornější díky možnosti vynechání doplňkových chemických přípravků.

Plynulé nastavení teploty, tlaku a množství vody umožní přizpůsobit čištění každému povrchu. Možná je tak údržba venkovních prostranství, odstranění nečistot z fasád a uměleckých děl, čištění stěn od letáků a graffiti. Tyto stroje se uplatní také při čištění a dezinfekci sportovišť a volnočasových ploch. Zde napomáhají ke zvýšení bezpečnosti a oživení povrchů. S pomocí horké vody lze i účinně plošně bojovat proti plevelům.

Příkladem oblíbeného vysokotlakého čističe s ohřevem je model třídy Super – Kärcher HDS 12/18-4 SX se 180 bary pracovního tlaku a průtokem vody 1200 l/h. Tento spolehlivý stroj je ideální pro čištění hrubých nečistot ve velkých nánosech a extrémního znečištění na rozlehlých plochách. Je vybavený systémem tlumení vibrací SDS snižujícím tlakové pulsy ve vysokotlaké části, vodním filtrem, který chrání třípístové axiální čerpadlo před znečištěním, čtyřpólovým motorem s nízkými otáčkami a osvědčenou technologií hořáků.

Bezúnavný provoz zajišťuje vysokotlaká pistole EASY!Force Advanced, která snižuje sílu potřebnou k držení spouště na nulu i při práci se dvěma nástavci. Další výhodou je systém uchycení příslušenství EASY!Lock. Zařízení navíc může pracovat v režimu eco!Efficiency – ohřívá vodu na teplotu 60 °C s až o 20 % nižší spotřebou paliva.*

www.karcher-cz/professional

Foto archiv/Kärcher

 

Popisky:

1:

Vysokotlaký čistič Kärcher HD 7/17 M s ocelovým rámem Cage

2:

Vysokotlaký čistič Kärcher HD 8/23 G Classic se zážehovým motorem

3:

K příslušenství pro vysokotlakou techniku patří čistič ploch Kärcher FRV 30 s automatickým odvodem špinavé vody

4:

Likvidace plevele s pomocí horkovodního vysokotlakého čističe a nástavce WR 50

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down