Výkonný nezmar pro celoroční údržbu

Společnost TomiTruck je výhradním dodavatelem zimních nástaveb SnowEx a profesionálních sekaček Grasshopper pro Českou republiku a Slovensko. Od roku 2020 se začala ve spolupráci s firmou Toyota zabývat speciálními přestavbami vozidel Toyota Hilux pro komunální sféru, stavebnictví, lesnictví, ale i další obory.

Uvedené činnosti se zaměřují na celoroční využití vozů Hilux v nejtěžších podmínkách ve službách měst a obcí. Jedná se především o modely s dvoumístnou nebo čtyřmístnou kabinou.

„Od společnosti Toyota odebíráme podvozky určené k dostavbě. Na přání zákazníků jsme schopni na ně postavit například jednoramenný nosič kontejnerů, třístranný sklápěč, lisovací nástavbu na odpad a další agregace. Na každé vozidlo je také možné namontovat pro zimní údržbu sněhový pluh SnowEx, dále pak sypač stejné značky o objemu od 250 až do 1147 litrů. V létě najde uplatnění cisternová nádrž na vodu s vlastním čerpadlem určená k zálivce veřejné zeleně. U kontejnerové verze je možné objednat různé kontejnery, a to od nízkých na sypké materiály až po zvýšené na odvoz například listí,“ vysvětluje obchodník firmy TomiTruck Michal Ingr a pokračuje:

„Každý zákazník má možnost si své vozidlo nechat připravit pro konkrétní účel, k němuž bude primárně sloužit. Letošní novinkou bude kloubovo teleskopická montážní plošina s pracovním dosahem 14 metrů od společnosti Inreka Plošiny, kterou představíme na zářijové výstavě Den zemědělce na letišti v Kámeni. Druhou novinkou je možnost vybavit Hilux hydraulickými okruhy pro další nástavby. Pomocný pohon PTO je nezávislý na motoru vozidla.“

(Podrobnosti v Komunální technice 6/2023)*