Výkonné štěpkovače pro městskou džungli i náročný terén

Více než třicetiletá společnost Laski, s. r. o., se sídlem ve Smržicích u Prostějova se od skromných začátků vypracovala v prosperující podnik s důrazem na pravidelné investice a inovace.

Kvalitu výrobků podtrhuje i fakt, že jejich drtivá většina směřuje do zahraničí, a to především na velmi náročné západoevropské trhy.

Království parků

Do celosvětově skloňované „zelené vlny“ týkající se také údržby městských parků vysílá výrobce patentem chráněného lídra – štěpkovač LS 160AB. Jde o světově první čistě elektrický stroj tohoto typu, který se pyšní absencí veškeré hydrauliky.

Postavený je na principu nejmodernějších technologií, kdy se pomocí několika řídících jednotek optimalizuje štěpkování s jasným cílem: úspora energie baterií. Doslova každá „větev“ dostane svůj štěpkovací program. V kombinaci s robustními bateriemi a preciznímu řezacímu ústrojí zvládne LS 160AB na jedno nabití běžnou pracovní směnu.

Pro údržbu zeleně v městské zástavbě se často vyžadují akumulátorové stroje. Firma Laski je na to připravená. Kromě štěpkovače již dříve vyvinula akumulátorovou frézu na pařezy F460A. Zkušení praktikové vědí, že je tento stroj extrémně náročný na spotřebu energie z baterie, což bylo i přes optimalizaci frézovacího procesu problémem, zejména výdrž na jedno nabití. Blýská se ovšem na lepší časy…

Příval energie

Protože vývoj akumulátorů běží mílovými kroky, ohlíželi s v Laski, jak „našlapat“ do techniky víc energie s menší hmotností baterií a současně ušetřit starosti většině zákazníků, kteří se logicky ptají, jaká je záruka na baterie a jak by probíhala jejich výměna.

V hledáčku skončil celosvětově známý výrobce Briggs & Stratton s variantou baterie pro profi stroje Vanguard, který nabízí u stavebních strojů vyzkoušené bateriové pakety se snadnou výměnou a celosvětovou distribuční sítí. Kromě toho jsou baterie poskládané z precizních LG bateriových článků, které nabízejí téměř dvojnásobek energie ve stejném objemu a hmotnosti v porovnání s těmi aktuálně používanými. Současně se zkracuje i doba nabíjení.

Ani zde nechce Laski zůstávat pozadu a navyšuje nabíjecí výkon na úctyhodných 6600 W a nabízí možnost nabíjení na EV nabíječkách pro automobily. Při prvních ostrých testech na štěpkovači obstály baterie na výbornou. Opravdová výzva čeká akumulátor instalovaný do frézy F460A. U ní výrobce očekává nekompromisní pracovní výkon a výdrž přes hodinu nepřetržitého provozu, což je v tomto segmentu a rozměrech stroje až dosud nedosažitelná hranice.

Srdcem pracant

Ve smršti novinek pro jarní veletrh Techagro nelze zapomenout ani na stroj, který není úplně ekologický, bateriový ani inteligentní. O to větší je to ovšem pracant. Sází na osvědčenou naftovou sílu, pásový podvozek a manuální ovládání.

Nový štěpkovač LS160 DW Track manuál je určený do těch nejtěžších podmínek. Nedělají mu problémy terénní překážky. Nejčastěji se uplatní při údržbě menších lesů a zejména povodí řek, kde je zapotřebí stroj, na který se dá spolehnout i tam, kde není možnost nabíjení. Dieselový motor samozřejmě plní nejnovější požadavky norem a je velmi úsporný. Obsluha je v permanentním kontaktu se strojem a dodává mu potřebnou stabilitu pro průjezd náročným terénem.

Horké novinky z řad bateriových strojů i osvědčené evergreeny představí Laski v plném provozu na veletrzích TECHAGRO/BIOMASA (Brno, 7.-11. 4. 2024) u stánku 5 na volná ploše R.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down